Imię: January – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia January? Kiedy są imieniny Januarego i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia January

January to imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy boga Janusa, który w starożytnym Rzymie był bóstwem o dwóch obliczach. Był patronem miast i bram oraz bogiem wszelkiego początku. Jak wiemy od jego imienia pochodzi nazwa pierwszego miesiąca w roku.

Jest to człowiek o bardzo żywiołowej naturze, który nie może znaleźć sobie miejsca. Musi cały czas czymś się zajmować i mieć u boku kogoś spośród grona przyjaciół. Jest skłonny do udawania kogoś kim naprawdę nie jest, byle tylko uzyskać to o czym sobie marzy skrycie. January nie potrafi się skupić na robieniu kilku rzeczy na raz. Najpierw musi skończyć jedno zadanie zanim przejdzie do następnego. Zamknięty w sobie, często udaje osobę niedostępną. Łatwo się nie denerwuje i stara się panować nad sobą, a także nad tym co mówi. Ma silną wolę, ale tylko wtedy gdy wszystko idzie po jego myśli. Niestety nie trudno u niego o załamanie nerwowe. Często nie wie co ma zrobić, bo przez jego głowę przewijają się miliony myśli. Ciężko mu podjąć konkretną decyzję. January widziałby się najchętniej w roli aktora, pisarza czy lekarza. Jest wzorowym pracownikiem, który nie lubi zmieniać miejsca i rodzaju pracy. Przywiązuje się zarówno do ludzi, jak i do rzeczy. Mężczyzna o tym imieniu jest pełen uroku.

Ma dobrą intuicję i jest bardzo inteligentny. W sprawach sercowych nie radzi sobie doskonale gdyż jest bardzo wymagający. Potrzebuje nieustannej wyrozumiałości ze strony drugiej połowy i nie lubi ustępować. Jest to doskonały materiał na ojca i głowę rodziny. Potrafi radzić sobie w każdej sytuacji. Wie jak rozwiązać niemalże każdy problem. Ma swoje zasady, których przestrzega i nie pozwala by ktokolwiek podważył ich słuszność. Niestety narzeka na słabe zdrowie, którego stan poniekąd wynika ze złego sposobu odżywiania i braku wysiłku fizycznego.

January jest raczej zamknięty w sobie, dlatego też nie lubi chwalić się swoimi wyczynami oraz sukcesami. Przez to niektórzy myślą, że to życiowy nieudacznik, którego na nic nie stać. Z drugiej strony January nie narzeka na brak szczęścia, ponieważ zwykle w życiu wszystko mu się udaje i prawie zawsze dochodzi do wytyczonych sobie celów.

Imieniny Januarego

Imieniny Januarego są obchodzone najczęściej 19 września, lecz January może obchodzić imieniny także: 19 stycznia, 8 kwietnia, 4 maja, 10 lipca, 6 sierpnia, 28 sierpnia, 13 października, 24 października oraz 25 października.

Znani imiennicy

  • January Krawczyk – polski aktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *