Imię: Jaśmina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Jaśmina? Kiedy są imieniny Jaśminy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Jaśmina

Jaśmina – imię żeńskie pochodzenia perskiego, wywodzące się od perskiego wyrazu jasamin, od którego pochodzi słowo „jaśmin”. Do Polski imię to trafiło za pośrednictwem języka angielskiego i być może niemieckiego. Już w latach dwudziestych odnotowano w Polsce występowanie tego imienia. Co ciekawe, w latach 90. imię to należało to bardzo popularnych w Kalifornii wśród czarnoskórej ludności. 

Kobiety o imieniu Jaśmina są przede wszystkim bardzo silne wewnętrznie, pewne siebie i niezależne. Nigdy w zasadzie nie ulegają wpływom innych, nie zmieniają zdania pod wpływem opinii innych, trudno je skłonić do zrobienia czegoś, do czego nie są przekonane. Ich pewność siebie nieraz przeradza się w dumę i wyniosłość. Mimo swej nieustępliwości i uporu są z natury bardzo wrażliwe, ale nie ujawniają tego. W miłości i przyjaźni są bardzo nieufne, nie lubią wielkich deklaracji uczuciowych i gorących wyznań miłosnych, a przyjaźń wyznają dopiero wówczas, gdy przekonane są bezinteresowności w zachowaniu innej osoby.

Jaśmina dobrze sprawdza się w zawodach wymagających walki i rywalizacji. Tutaj ujawnia się wówczas ich pewność siebie, upór, niezłomność i silna wola. Świetne z nich lekarki, pielęgniarki, działaczki polityczne lub związkowe, dyrektorki przedsiębiorstw. Posiadają wielkie poczucie odpowiedzialności oraz umiejętność skutecznego rządzenia. Życie w ich towarzystwie nie należy do łatwych, ale na pewno przy niej nie będzie nudno i banalnie. Najlepiej odpoczywają na łonie natury, uwielbiają słoneczne, ciepłe dni.

Imieniny Jaśminy

Jaśmina obchodzi imieniny 24 lutego i 24 listopada.

Znane imienniczki

  • Yasmine Bleeth – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna;
  • Jasmine Guy – amerykańska aktorka;
  • Yasmin Levy – izraelska piosenkarka;
  • Yasmina Reza – francuska aktorka i dramatopisarka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *