Imię: Jonasz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Jonasz? Kiedy są imieniny Jonasza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Jonasz

Jonasz to męskie imię, pochodzące z Biblii. Rdzeń, od którego się wywodzi, oznacza gołębia. W mowie potocznej natomiast oznacza człowieka, który lubi sprawiać innym kłopoty, sam jednak zawsze wychodzi z nich cało.

Osoby o imieniu Jonasz są bardzo wrażliwe, a jednocześnie niezwykle żywe i pełne temperamentu. Cechuje je doskonała pamięć oraz niezawodna intuicja, której jednak nie zawsze do końca ufają. Dopiero, gdy osiągną, co sobie zamierzyli, sprawdzają, czy ich przeczucia były słuszne. Kierują się raczej rozumem, niż sercem.

Bardzo opanowani, nie ma chyba takiej sytuacji, która byłaby w stanie wyprowadzić ich z równowagi. Mają niezwykłą siłę przebicia, którą skrupulatnie wykorzystują.

Na ogół są lubiani przez innych. Współpraca z nimi przynosi dużo satysfakcji i zadowolenia. Wychodzą z założenia, że do pełni szczęścia potrzeba im tylko zrozumienia i miłości.

Ekstrawertycy, którzy zawsze mają oczy szeroko otwarte na otaczającą rzeczywistość.

Są niezwykle inteligentnymi osobami. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, zaś najbardziej zagmatwaną sytuację, potrafią rozwiązać w zaledwie parę sekund.

Potrzebują akceptacji i sympatii otoczenia, stąd przyjaciół dobierają sobie tylko na tej zasadzie.

Imieniny Jonasza

Jonasz imieniny obchodzi w następujące dni: 11 lutego, 21 września, 22 września oraz 12 listopada, .

Znane osoby o imieniu Jonasz

  • Jonasz – postać biblijna
  • Jonasz Kofta – polski poeta, dramaturg i piosenkarz,
  • Jonasz Szlichtyng – polski szlachcic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *