Imię: Jonatan – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Jonatan? Kiedy są imieniny Jonatana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Jonatan

Jonatan – imię męskie pochodzenia biblijnego. Imię pochodzi od hebrajskiego zwrotu Yehonatan, oznaczającego „Jahwe dał”. Starotestamentowy Jonatan był najmłodszym synem Saula i przyjacielem Dawida.

Mężczyźni o imieniu Jonatan są spokojnymi, rozsądnymi i stałymi charakterami, którzy z pewnością nie zaskoczą nas huśtawką nastrojów, zmiennymi stanami uczuć lub niezdecydowaniem w działaniu. Mężczyźni ci są stabilni emocjonalnie i uczuciowo, można na nich się oprzeć i zaufać im. Są świetnymi przyjaciółmi – wiernymi, zawsze gotowymi do pomocy, stałymi. W miłości również kochają stale i wiernie i starają się zapewnić swej partnerce poczucie stałości i bezpieczeństwa. Bardzo ważna w życiu jest dla nich przyjaźń, a dla prawdziwych, sprawdzonych przyjaciół są gotowi zrobić naprawdę wiele. Jonatan jest naturą szczerą, prostolinijną i otwartą. Nie znosi wszelkich intryg, podstępów, podtekstów, często nie rozumie ich, nie dostrzega i przez to daje się w nie nieświadomie uwikłać.

W życiu zawodowym Jonatan odznacza się zazwyczaj dużą inteligencją i zaradnością. Jednocześnie mężczyźni ci są bardzo wytrwali w dążeniu do wyznaczonych celów. Sens ich życiu nadaje ciekawa, satysfakcjonująca praca, w której realizują swoje możliwości. Zawsze będą starali się pokazać, iż wytrwale i ciężko pracują i od ich pracowitości zależy wynik i sukces przedsięwzięcia. Uwielbiają podróże, poznawanie innych krajów i kultur. W życiu towarzyskim przejawiają żywą inteligencję, towarzyską ogładę i pogodne, życzliwe nastawienie do wszystkich. Lubią spokojnie spędzać czas w gronie znajomych przy dobrze zastawionym stole lub na łonie natury.

Imieniny Jonatana

Jonatan imieniny obchodzi 29 grudnia.

Znani imiennicy

  • Jonathan Davis – wokalista amerykańskiego zespołu Korn;
  • Jonathan Edwards – brytyjski lekkoatleta, specjalizujący się w trójskoku, medalista światowych imprez lekkoatletycznych, nikt jak dotąd nie pobił jego rekordu;
  • Jonathan Edwards – teolog, kaznodzieja protestancki żyjący w XVIII wieku, uznany za najwybitniejszego amerykańskiego teologa;
  • Jonathan Rhys-Meyers – aktor filmowy i teatralny pochodzenia irlandzkiego, model;
  • Jonathan Wells – amerykański biolog, który wyznaje teorię inteligentnego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *