Imię: Jordan – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Jordan? Kiedy są imieniny Jordana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Jordan

Jordan – imię pochodzenia hebrajskiego, wywodzi się od słów yeor i Dan ‚rzeka Dan’. Przede wszystkim, większości osób kojarzy się ono wyłącznie z rzeką, w której Jezus Chrystus został ochrzczony przez Jana Chrzciciela. Warto zwrócić uwagę na, iż w Polsce to imię było już znane w wieku X, bowiem, do naszego kraju przybyło wraz z chrześcijaństwem. Niestety, nie zdobyło nigdy ono wielkiego uznania, a obecnie nosi je około 600 panów.

Mężczyzna o imieniu Jordan jest bardzo skrytą osobą, która nie lubi mówić o sobie i dzielić się swoimi uczuciami czy myślami z innymi. Przede wszystkim, wyróżnia się wielką inteligencją, w związku z czym jest on cenionym pracownikiem, który uwielbia się rozwijać się zawodowo. Kojonymi jego atutem jest subtelne poczucie humoru oraz niesamowita wrażliwość.

Nie ulga wątpliwości to, że Jordan jest pomysłowy, słynie z ogromnej kreatywności, jednak gdy ma przekonać innych do swych racji, okropnie się denerwuje, a nawet wpada w panikę. Ponadto, nie znosi publicznych wystąpień oraz ustnych egzaminów, bowiem nie cierpi, kiedy inni go oceniają. Dlatego często stroni od ludzi, zamiast ich towarzystwa preferuje książki lub płyty muzyczne. Można powiedzieć, że stanowią one dla niego niemalże relikwie, ponieważ bardzo o nie dba, troszczy się, by nie uległy zniszczeniu, a nawet można stwierdzić, iż darzy je uczuciem.

Poza tym, jego pasją jest reperowanie staroci, które zostały wyrzucane  na śmietnik przez inne osoby, w związku z czym jego gniazdko poniekąd przypomina antykwariat lub muzeum. Warto podkreślić to, iż Jordan to typowy pedant. Otóż, przywiązuje ogromną wagę do swego wyglądu, zawsze jest elegancko ubrany, choć niekoniecznie markowo. A, co najważniejsze, kocha on życie, w pełni z niego korzysta. Z pewnością, ma w sobie to coś, dlatego potrafi zauroczyć kobietę. Oczywiście, wybranka jego serca będzie niesamowitą szczęściarą, gdyż będzie nieustannie traktował ją jak królewnę.

Imieniny Jordana

Imieniny Jordana są obchodzone najczęściej 13 lutego, lecz Jordan może także obchodzić imieniny: 14 lutego, 15 lutego oraz 6 marca.

Znani imiennicy

  • bł. Jordan z Saksonii – dominikanin,
  • Jordan – pierwszy biskup Polski,
  • Giordano Bruno – filozof,
  • Jordan Nichrizow –bułgarski polityk,
  • Jordan Farmar – koszykarz pochodzenia amerykańskiego, grający w lidze NBA,
  • Jordan Fechner – programista pochodzenia amerykańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *