Imię: Judyta – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Judyta? Kiedy są imieniny Judyty i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Judyta

Judyta – imię żeńskie pochodzenia biblijnego. Wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza „mieszkanka Judei” lub „chwalona”.

Kobieta o imieniu Judyta jest silną, zdecydowaną, pewną siebie kobietą, która lubi sama decydować o swoim życiu. Judyty zawsze działają zdecydowanie i skutecznie. Ich charakter kształtuje się zazwyczaj bardzo wcześnie, przez co szybko stają się zdecydowane i odpowiedzialne. Kobiety te cechują się cholerycznym temperamentem i łatwo można wyprowadzić je z równowagi. Mają skłonności do despotycznego i zaborczego stosunku wobec innych ludzi. Jest niezależna, władcza, bywa wyniosła. Bardzo zależy jej na uznaniu publicznym, chciałaby władać ludźmi i być przez nich podziwianą. Potrafi skutecznie zjednać sobie otoczenie, ale nigdy nie idzie na ustępstwa, nie zmienia decyzji pod wpływem innych ludzi. To ona jest tą, która włada i wywiera wpływ na innych.

Judyta ma zazwyczaj szerokie i bogate zainteresowania, bywa także uzdolniona muzycznie i literacko. Celem jej życia jest aktywność, stawianie sobie wciąż nowych wyznań, uczenie się nowych rzeczy, pomagających jej zdobyć wpływ na innych ludzi. W miłości bywają bardzo nieufne, przezorne, czekają, aż druga osoba zrobi pierwszy krok. Na pewno nie są bardzo uczuciowe i wrażliwe na opinię mężczyzn. Są ostrożne, nieraz wyrachowane, nie tracą łatwo głowy. Jeśli są atakowane, odpowiadają zdecydowanym, nieraz agresywnym atakiem. Nie należą do bardzo towarzyskich kobiet, jako przeciwników traktują wszystkich, którzy współzawodniczą z nimi w działaniu. Za wszelką cenę dążą do osiągnięcia swoich celów.

Imieniny Judyty

Imieniny Judyty są obchodzone najczęściej dnia 22 grudnia, lecz Judyta może także obchodzić imieniny: 13 stycznia, 6 maja, 16 czerwca oraz 10 grudnia.

Znane imienniczki

  • Judyta biblijna – bohaterka Księgi Judyty;
  • Judyta Wratysławówna – córka króla Czech, Wratysława II, druga żona Władysława Hermana;
  • Judith Butler – amerykańska filozofka feministyczna, zajmuje się badaniami genderowymi,
  • Judyta Turan – polska aktorka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *