Imię: Julia – znaczenie imienia, imieniny, patronki, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Julia? Kiedy są imieniny Julii, kim są jej patronki i znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Julia

Julia – żeński odpowiednik imienia Juliusz. Imię to powstało już w starożytnym Rzymie i znaczy tyle co ‚róża’‚piękny kwiat’.

Julia to osoba pełna życia, tryskająca energią, odważna i bardzo pewna siebie. Słabość na pewno nie jest jej domeną. Doskonale wie, czego chce i uparcie realizuje zamierzone cele. Raczej ciężko mówić w jej przypadku o troskach czy zmartwieniach, częściej bowiem jej życie wypełnia radość i energia.

Przez swój wrodzony optymizm łatwo zjednuje sobie ludzi i przyciąga sukcesy. Na brak szczęścia w życiu z pewnością nie może narzekać. Jest bardzo lubiana.
Do wszystkiego, co robi, podchodzi z entuzjazmem i niesamowitą werwą. Woli skupiać się na pozytywnych aspektach swojego życia, ciemne strony rzeczywistości natomiast zostawia daleko za sobą.

Utalentowana tanecznie. Miłość jest dla niej najważniejsza i to właśnie ją stawia ponad wszystko. Z reguły wspaniale gotuje, zna się na modzie czy dekorowaniu wnętrz. Dobry gust to zdecydowanie jej mocna strona.

Wyróżnia się przez swoje żywe i pełne paski zamiłowanie do sztuk pięknych. Mało tego! Swoją pasją potrafi zarazić każdego. Jej wrażliwość na piękno idealnie komponuje się z jej energetycznym i żywym usposobieniem.

Urodzona uwodzicielka, pełna niezwykłego wdzięku, którym zaczaruje największego nawet ponuraka.

Imieniny Julii

Imieniny Julii są najczęściej obchodzone: 8 kwietnia, 16 kwietnia 22 maja, 27 lipca i 10 grudnia. Julia może także obchodzić imieniny: 15 lutego, 20 lutego, 21 lipca oraz 1 października.

Patronki Julii

Św. Julia z Korsyki – Żyła najprawdopodobniej w V wieku. W trakcie podróży do Galii, podczas pogańskiego święta zażądano od niej, aby złożyła część pogańskim bóstwom. Odmówiła, dlatego poddano ją torturom. Zginęła śmiercią męczeńską. Jest świętą Kościoła katolickiego i prawosławnego.

Po więcej informacji na temat świętej zapraszamy do artykułu na stronie Zyciorysy.info: Św. Julia z Korsyki – życiorys, relikwie, kult, ikonografia, patronka.

Św. Julia Billiart (1751-1816) – Urodziła się we Francji. Od dzieciństwa wykazywała się wyjątkową pobożnością i i inteligencją. W wieku 14 lat złożyła śluby czystości, a potem pracowała, aby zapewnić utrzymanie rodzinie. W 1803 roku założyła w Amiens instytut dla dziewcząt oraz sierociniec. Stało się to początkiem zgromadzenia zakonnego sióstr od Najświętszej Panny (Notre-Dame). W kolejnym roku podczas odmawiania nowenny do Najświętszego Serca Jezusowego, została uleczona z paraliżu, na który cierpiała przez dwadzieścia dwa lata. Zostało to poczytane jako cud. Następnie została przełożoną zgromadzenia. W wyniku nieporozumień z biskupem Amiens, została zmuszona do przeniesienia się razem ze zgromadzeniem do Namur, gdzie zmarła 8 kwietnia 1816 roku.

Znane imienniczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *