Imię: Julian – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Julian? Kiedy są imieniny Juliana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Julian

Julian to imię pochodzenia łacińskiego. Jego forma oboczna to Juliusz. Imię to wywodzi się od rzymskiego rodu Juliuszy, a jednym z nich był dobrze nam znany wódz Juliusz Cezar. Juliusze wiązali historię swojego rodu z herosem Juliusem, który był założycielem Wiecznego Miasta. Był on także synem bogini miłości – Wenus.

Julian to mężczyzna bardzo wrażliwy i czuły. Jest typem domatora, który ceni sobie spokój i bliskość natury. W życiu umie dobrze wybierać. Potrafi się skoncentrować na tym co robi i dlatego zawsze osiąga prawie wszystkie wymierzone sobie cele. Zawsze przepełniony nadzieją ufa, że wszystko dobrze się ułoży. Nigdy się nie załamuje mimo najgorszych nawet porażek. Życie nieustannie płata mu figle, ale on nigdy się nie zmienia. Jest pewny siebie, ale nie do przesady. Ta pewność daje mu możliwość wiary w wyznawane ideały. Potrafi wykorzystać swoją intuicję i dlatego często udaje mu się uniknąć kłopotów. W pracy zwykle odnosi wiele sukcesów i awansuje na wysokie stanowiska.

Symboliczną liczbą tego imienia jest osiem. Ósemka natomiast oznacza ludzi, którzy ciągle żądają od życia więcej, bo zawsze jest im wszystkiego za mało.Gdy coś sobie zaplanuje angażuje się w to niemalże całym sercem i przeżywa wszystko co dzieje się dookoła. Kochają równie mocno jak nienawidzą, więc musimy uważać żeby nie zajść mu za skórę. Co ciekawe nie boją się ryzykować i są skłonni postawić wszystko na jedną kartę. Gdy jednak stracą to co zainwestowali nigdy się nie poddają, ale zaczynają od nowa. Uwielbiają gdy są zmuszeni do zdobywania czegoś za wszelką cenę. Nudzi ich monotonia i zawsze pragną ryzykować, by nadać życiu większego wymiaru. Sporty ekstremalne są dla nich idealne. Wtedy wyładowują swą energię i mogą wrócić do normalnych, codziennych zajęć.

Imieniny Juliana

Imieniny Juliana są obchodzone najczęściej: 7 stycznia, 2 września i 18 października. Julian może także obchodzić imieniny: 9 stycznia, 17 stycznia, 27 stycznia, 28 stycznia, 12 lutego, 13 lutego, 16 lutego, 17 lutego, 19 lutego, 24 lutego, 27 lutego, 8 marca, 16 marca, 8 kwietnia, 1 maja, 23 maja, 27 maja, 1 czerwca, 1 lipca, 4 lipca, 18 lipca, 9 sierpnia, 12 sierpnia, 19 sierpnia, 25 sierpnia, 28 sierpnia, 4 września, 13 września oraz 30 października.

Znani imiennicy

  • Julian Antonisz – polski plastyk, scenarzysta
  • Julian Assange – australijski dziennikarz, programista, twórca Wikileaks.
  • Julian Bailey – brytyjski kierowca wyścigowy
  • Julian Huxley – brytyjski biolog, dyrektor UNESCO
  • Julian Kawalec – polski pisarz i poeta
  • Julian Ursyn Niemcewicz – polski pisarz, wolnomularz
  • Julian Tuwim – polski poeta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *