Imię: Julianna – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Julianna? Kiedy są imieniny Julianny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Julianna

Julianna to imię pochodzenia łacińskiego. Występuje też w formie Juliana. Jego męskim odpowiednikiem jest imię Julian. Jest to typ kobiety bardzo aktywnej. Lubi sport w każdym wydaniu i wiecznie rozpiera ją energia, którą chce zarazić innych. Czasem działa pod wpływem impulsu i źle się to dla niej kończy. Nie przejmuje się krytyką i zawsze zawzięcie walczy o swoje.

Jest to kobieta raczej cicha i zamknięta w sobie. Nie lubi otwarcie wyrażać swoich uczuć. Kiedy z kimś się zapoznaje sprawia wrażenie nieśmiałej, ale to tylko chwilowe złudzenie. Czasem może też wydawać się nieczuła, oschła i obojętna, ale w stosunku do rodziny i przyjaciół jest bardzo lojalna i oddana. Mogłaby za nimi skoczyć w ogień, bo bardzo sobie ceni zaufanie i dobre relacje. Jest obdarzona niezwykłą intuicją i dlatego też często wie jak postąpić w danej sytuacji i jaką decyzję podjąć. Kiedy szuka prawdziwej miłości jej intuicja również się przydaje i zawsze jej wybór kończy się happy endem. Doskonale odnajduje się w roli matki i gospodyni domowej, bo jest zorganizowana i wie jak utrzymać dyscyplinę. Ma swoje zasady, których przestrzega mimo wielu pokus, które pojawiają się na jej drodze życiowej.

Dzięki temu ludzie postrzegają ją jako porządną kobietę, która nie dość że jest dobrze wychowana to doskonale radzi sobie w swoim życiu. Niestety jest bardzo podatna na wszelkie porażki i mimo że nie ma ich dużo to one i tak dają o sobie znać wcześniej czy później. Bardzo przeżywa również zdradę czy zakończenie jakiejkolwiek relacji. Juliana to kobieta wierna, która mimo swojej życiowej mądrości nigdy nikomu nie wygłasza moralizatorskich mów.

Przyjaciele, znajomi i rodzina zwracają się do niej używając zwrotów takich jak: Julka, Jula, Julcia, Dżuliana, Dżulians, Dżulietta, Juka, Jul, Julchen, Julcia, Julcik, Jule, Julek, Juli, Juliane, Julianeczka, Julianka, Julianken, Julineczka, Julinka, Julisia, Juliszka, Julka, Juluchna, Julusia, Juluś, Lulia, Luluna, Żulia, Żulietta

Imieniny Julianny

Julianna może obchodziw następujące dni: 16 lutego, 5 kwietnia, 14 kwietnia, 19 czerwca, 12 sierpnia, 15 sierpnia, 17 sierpnia oraz 1 listopada,.

Znane imienniczki i patronki

  • Św. Julianna, męczennica z Nikomedii
  • Juliana z Norwicz, angielska mistyczka
  • Św. Juliana, córka księcia Grzegorza Olszańskiego
  • Juliane Plambeck
  • Julianna Aleksandrowna Twerska
  • Juliana – hol. królowa
  • Gillian Anderson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *