Imię: Julita – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Julita? Kiedy są imieniny Julity i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Julita

Julita to imię pochodzenia łacińskiego. Jest zdrobnieniem imienia Julia. Po raz pierwszy w Polsce pojawiło się w XX wieku. Historia imienia sięga czasów starożytnego Rzymu kiedy to żył znany ród Juliuszów. Jak dobrze wiemy jednym z nich był Gajusz Juliusz Cezar, który był założycielem Cesarstwa Rzymskiego.
Kobieta o tym imieniu jest stanowcza w tym co robi i jeśli coś sobie poprzysięgnie zawsze wywiązuje się ze swoich obietnic. Jest obowiązkowa i lubi systematyczność. Wrażliwa na czyjeś nieszczęście i na niepowodzenia zarówno swoje, jak i bliskich. Charakteryzuje się niezwykłą wytrwałością, nawet gdy nękają ją problemy i trudności . Jest uparta i zawsze dąży do tego by postawić na swoim. Nie rzuca słów na wiatr i zawsze dokładnie przemyśliwuje to co ma zamiar powiedzieć.

Niezwykle cierpliwa, potrafi wytłumaczyć coś nawet kilka razy, dotąd aż druga osoba w końcu pojmie istotę sprawy. Ogromną satysfakcję przynosi jej czynienie dobra i pomoc bliskim, a także nieznajomym, którzy są w materialnej potrzebie. Jest czuła i życzliwa dla innych, dlatego też dzieci ją uwielbiają. Ceni sobie prawdziwą miłość, bo to jeden z jej życiowych celów.

Jej imię w numerologii jest reprezentowane przez liczbę trzy, która reprezentuje ludzi przepełnionych wewnętrzną energią i wiecznie pozytywnie nastawionych do życia. Julita to osoba pewna siebie i dlatego większość jej planów kończy się sukcesem. Gdy napotyka na pewne trudności zwykle stara się zbytnio nie martwić, bo to mogłoby w pewien sposób ją sparaliżować. Jest to kobieta dająca się lubić, co jest powodem wielu złamanych męskich serc.

Potrafi się cieszyć nawet z najmniejszych rzeczy i właśnie w nich odnajduje największą radość. Wiele osób mogłoby jej pozazdrość wiecznego optymizmu, który jest tak istotnym elementem w życiu każdego z nas. Julia ma dobry gust i wie jak zaprojektować dom czy zatroszczyć się o jego wystrój.

Przyjaciele i rodzina zwracają się do Julii używając licznych zdrobnień takich jak: Julitka, Julisia, Jula, Julka, Julcia, Dżulaj, Dżulajla, Dżuli, Dżuliet, Dżulietta, Dżulita, Dżulka, Isiaczek, Iśka, Jeaklin, Jolek, Jul, Jula, Julacha, Julalka, Julan, Julcia, Julcioch, Juleczka, Julek, Jules, Juleńka, Juli, Julian, Julicia, Juliciok, Julietta, Julilk, Julinia, Julisia, Julit, Julita, Julitek, Julitka, Julituś, Juliś, Julka, Julson, Jultek, Julus, Juluś, July, Jutka, Lita, Luitka, Lula, Luli, Lulitka, Żulia, Żuliet, Żulietta, Żulita

Imieniny Julity

Imieniny Julity są obchdzone najczęściej 30 lipca, lecz Julita może także obchodzić imieniny 18 maja i 16 czerwca.

Znane osoby o imieniu Julita

  •  Julita Ratowska (znana jako Jula) – polska piosenkarka i autorka tekstów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *