Imię: Juliusz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Juliusz? Kiedy są imieniny Juliusza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Juliusz

Juliusz – imię pochodzenia łacińskiego, oznacza ‘człowieka należącego do rodu Juliuszów’. Z pewnością, należy do najpopularniejszych imion w starożytnym Rzymie. W Polsce pojawiło się w wieku XVIII, jednak uznanie zdobyło dopiero w wieku następnym oraz ogromną popularnością cieszyło się w latach 80. i 90. XX wieku.

W pierwszej kolejności należy powiedzieć o tym, iż Juliusz to osoba bardzo energiczna, ciągle posiadająca nowe pomysły, niesamowicie kreatywna bez względu na upływający czas. Można nawet rzec, iż nigdy się on nie starzeje, jest wiecznie młody, co widać na zawsze uśmiechniętej twarzy. Przede wszystkim, kocha świat, wszystko co go otacza, dlatego nigdy nie narzeka, tylko jest wdzięczny Bogu za ogrom szczęścia, który go spotyka. Oczywiście, Juliusz musi być w ciągłym ruchu, źle znosi przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach, których po prostu nie cierpi.

Ponadto, uwielbia podróżować, zwłaszcza w egzotyczne zakątki świata. Jest on człowiekiem dosyć zaradnym, dlatego potrafi wyjść cało z każdej opresji. Niestety, nie radzi sobie w ogóle z finansami, w związku z czym zarządzanie domowym budżetem i wszelkie formalności bankowe pozostawia żonie. Poza tym, lubi ryzykować, co niekoniecznie podoba się wybrance jego serca, gdyż Juliusz nie potrafi wycofać się w odpowiednim momencie, zazwyczaj często traci na swych nie do końca przemyślanych decyzjach. Dlatego, powinien się związać z kobietą mocno stąpającą po ziemi, która będzie go ograniczać w realizowaniu szalonych pomysłów.

Nie zapominamy o tym, iż mężczyzna o tym imieniu to typ indywidualisty, który wyróżnia się z tłumu, najczęściej za pomocą nietypowego ubioru czy wyszukanej fryzury. Warto podkreślić to, iż doskonale sobie radzi, wykonując wolne zawody, dlatego na pewno odnajdzie się  w roli dziennikarza, podróżnika, polityka, podróżnika. Nierzadko posada też talent artystyczny, który uwidacznia się już od młodych lat, bowiem Juliusz przeważnie jest gwiazdą podczas szkolnych uroczystości.

Imieniny Juliusza

Imieniny Juliusza są obchodzone najczęściej: 12 kwietnia i 19 sierpnia. Juliusz może obchodzić imieniny także: 19 stycznia oraz 5 grudnia.

Znani imiennicy

  • św. Juliusz – papież,
  • Juliusz Cezar – starożytny władca Rzymu,
  • Juliusz Słowacki – poeta epoki romantyzmu,
  • Juliusz Kossak – malarz,
  • Juliusz Wiktor Gomulicki – historyk literatury,
  • Juliusz Machulski – reżyser,
  • Juliusz Osterwa, właśc. Julian Andrzej Maluszek – aktor i reżyser.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *