Imię: Justyn – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Justyn? Kiedy są imieniny Justyna i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Justyn

Męskie imię Justyn pochodzi od łacińskiego słowa ‚iustus’ i znaczy tyle, co „sprawiedliwy”.

Osoba o tym imieniu wyróżnia się poprzez swój bardzo twardy charakter. Ma w sobie tyle wewnętrznej siły, że właściwie nic ani nikt nie jest w stanie go złamać. Dodatkowo cechuje go ponadprzeciętna niezależność umysłowa.

Typowy przewodnik. Lubi kierować innymi, wydawać polecenia, a nawet decydować o ich życiu. Rzeczywistość postrzega według swoich, tylko jemu znanych, kryteriów. Trudno przekonać go do zmiany opinii lub decyzji.

Interesuje go wszystko, co nowe i nieznane. Z natury jest jednak bardzo egoistyczny i niestety nie potrafi obiektywnie spojrzeć na bieg wydarzeń. Mimo to cieszy się sporym autorytetem wśród ludzi, który jednak wynika bardziej ze strachu przed jego „twardą ręką”, niż z rzeczywistego uznania.

Z reguły dobrze się czuje we własnej skórze. Jest bardzo pracowity i ambitny, dzięki czemu osiąga w życiu wiele sukcesów zawodowych – przede wszystkim tam, gdzie może wykazać się swoimi zdolnościami przywódczymi i negocjacyjnymi.

Kocha wszelką aktywność, klasykę i języki obce. Z niezwykłą pilnością i starannością podchodzi do wszystkiego, co robi. Najlepsze dla niego zawody to nauczyciel, księgowy lub urzędnik państwowy.

Imieniny Justyna

Imieniny Justyna są obchodzone najczęściej dnia 1 sierpnia, lecz Justyn może także obchodzić imieniny: 13 kwietnia, 1 czerwca, 14 czerwca, 18 lipca, 31 lipca, 4 sierpnia, 17 września, 5 października oraz 12 grudnia.

Znani imiennicy

  • Justyn Piskorski – polski prawnik, sędzia Trybunału Konstytucyjnego
  • Justyn Męczennik – filozof i apologeta
  • Justyn Węglorz – polski koszykarz, reprezentant kraju, olimpijczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *