Imię: Justyna – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Justyna? Kiedy są imieniny Justyny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Justyna

Justyna – imię pochodzi od łacińskiego słowa ‚iustus’, oznaczającego „sprawiedliwy”. Żeński odpowiednik imienia „Justyn”.

Justyna lubi się wyróżniać, lecz tylko w pozytywnym znaczeniu. Ludzie zwykle obdarzają ją bezgranicznym zaufaniem, dużą dozą szacunku i podziwu.

Osoby o tym imieniu przyciągają do siebie szczęście i cieszą się niesamowitym powodzeniem w życiu. Uważają się za osoby wyjątkowe i na pewno nie mają zamiaru się nikomu, ani niczemu podporządkowywać.
Szukają oryginalności i wyjątkowości. Nie chcą żyć tak, jak inni. Typowe indywidualistki, które uważają, że mogą, a nawet muszą mieć inne, niż wszyscy, prawa i obowiązki. Żyją tylko dla siebie. Same doskonale wiedzą, co jest dla nich dobre. Nie śledzą nowinek, a już na pewno trendów w modzie. Nie idą ślepo za tłumem, chodzą własnymi sprawdzonymi ścieżkami. Interesuje je wszystko, co egzotyczne, ponadczasowe i wyjątkowe.

Kochają zmiany i podróże, dlatego często zmieniają miejsce zamieszkania, pracę, a nawet zawód. Życie jest dla nich jedną wielką zabawą, stąd też często zaskakują innych swoimi szalonymi pomysłami i spontanicznymi decyzjami. Nie zależy im ani na nagrodach, ani na karierze, choć często posiadają duszę artysty.

Wartością priorytetową jest dla nich to, aby pozostać sobą i nie zatracić własnego ja. Życie w harmonii z samym sobą – tak brzmi ich życiowe motto.

Imieniny Justyny

Imieniny Justyny są obchodzone najczęściej: 14 kwietnia, 16 czerwca, 17 września, 26 września oraz 7 października. Justyna może obchodzić imieniny także: 12 marca, 28 maja, 13 lipca, 5 września i 30 listopada.

Znane imienniczki

  • Justyna Kowalczyk – polska biegaczka narciarska
  • Justyna Steczkowska – polska piosenkarka
  • Justyna Święty-Ersetic – polska lekkoatletka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *