Imię: Kajetan – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Kajetan? Kiedy są imieniny Kajetana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Kajetan

Kajetan – to imię o pochodzeniu łacińskim. Pierwotnie oznaczało człowieka pochodzącego z Kajety (Caiety), miasta leżącego nad Morzem Tyrreńskim, na północ od Neapolu. W Polsce używane jest od połowy XVII w. Było bardzo popularne na Kresach wśród ludności ormiańskiej.

Kajetan to typowy flegmatyk, nie lubi pośpiechu i na wszystko ma czas. Bardziej obserwuje życie niż bierze w nim czynny udział. Z natury ostrożny i powolny. Preferuje posuwanie się krok po kroku niż wielkimi susami. Niczego nie przyjmuje na wiarę, w życiu opiera się na doświadczeniu. Nieustająco tęskni za spokojem, często bierze na siebie rolę mediatora w różnych sporach. To mężczyzna szlachetny, kulturalny i inteligentny. Jest też szczery i otwarty i chętnie pomaga ludziom i udziela im porad. Towarzyski, lubi kontakty z ludźmi. Jest jednak podatny na wpływy innych, przez co nieraz popada w kłopoty.

Często odnajduje się w zawodzie pedagoga, ale też predysponowany jest do sukcesów w sporcie, medycynie i inżynierii. Bardzo przywiązują się do domowego ogniska, mądrze wychowuje swoje dzieci.

Imieniny Kajetana

Kajetan imieniny obchodzi dnia 7 sierpnia.

Znani imiennicy

  • Kajetan Kajetanowicz – kierowca rajdowy
  • Kajetan Koźmian – poeta i prawnik
  • Tomasz Kajetan Węgierski – poeta i podróżnik
  • Gaetano Donizetti – włoski kompozytor
  • Kajetan Kraszewski – literat
  • Kajetan Sosnowski – malarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *