Imię: Kamila – znaczenie imienia, imieniny, patronka, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Kamila? Kiedy są imieniny Kamili, kim jest jej patronka i jakie są jej znane imienniczki? Artykuł odpowiada na te pytania.

Znaczenie imienia Kamila

Kamila to imię pochodzenia łacińskiego. Ostatnimi czasy cieszy się dużą popularnością w Polsce. Szczęśliwą liczbą dla tego imienia jest trójka, która symbolizuje osoby o niepowtarzalnym charakterze. Są to indywidualistki, które pragną postawić na swoim.

Energiczna, pełna zapału i ochoty do działania. Cieszy się każdą chwilą życia i nigdy nie narzeka na to, co przynosi jej los. Jest to typ introwertyczki, która jest nieco zamknięta w sobie i ma swój mały świat. Nie lubi chwalić się swoimi sukcesami oraz osiągnięciami. Wie że i tak wcześniej czy później jej starania zostaną docenione. Kamila to także typ romantyczki, która czasem za dużo sobie wyobraża i po prostu jej senne marzenia nie współgrają z szarą rzeczywistością. Jest to kobieta bardzo wrażliwa. Łatwo zatem ją zranić nawet najmniejszym słowem krytyki. Czasami bywa zaborcza i nawet gdy poniesie porażkę walczy do końca, chociaż i tak znajduje się na straconej pozycji. Ma bardzo dobrą pamięć, co niekoniecznie jest cechą pozytywną, gdyż jeśli ktoś zajdzie jej za skórę Kamila stara się zawsze odegrać. Jeśli ktoś zadał jej ból lub pewną przykrość ona nigdy tak naprawdę nie może mu wybaczyć.

Zwykle trzyma się na uboczu i nie wierzy w fałszywe przyjaźnie, które tylko z pozoru wydają się być prawdziwe. Jako małe dziewczynki raczej nie przykładają się do nauki, bo po prostu nie zależy im na dobrych wynikach. Jednak w późniejszym życiu zawodowym odnoszą liczne sukcesy. Są zdeterminowane w tym co robią i zawsze mają silną wolę walki. Niestety mimo ponadprzeciętnej inteligencji są bardzo leniwe i ciężko zachęcić je do pracy, nawet oferując pokaźne sumy. Szukają prawdziwej miłości, ale same nie są do niej gotowe. Lepiej żeby nie wchodziły w związek małżeński, bo to grozi szybkim rozwodem.

Imieniny Kamili

Imieniny Kamili są najczęściej obchodzone 31 maja i 16 września. Kamila może także obchodzić imieniny 14 lipca.

Patronka Kamili

Św. Kamila Baptysta Varano (1458-1524) pochodziła z włoskiej rodziny książęcej. Już jako dziecko pod wpływem jednego z kazań postanowiła zadawać sobie umartwienia, a z biegiem lat tę praktykę rozwijała. Wbrew woli swoich rodziców wstąpiła do klasztoru klarysek w Urbino, gdzie przyjęła w 1481 roku imię zakonne Baptysta. Obrała ten surowy zakon, gdyż chciała upodobnić się do swojego niebieskiego Oblubieńca. Mawiała: „miłość za miłość, zadośćuczynienie za zadośćuczynienie, krew za krew, śmierć za śmierć”. Trzy lata później przeniosła się do nowego klasztoru w Camerino, który został ufundowany przez jej ojca. Pełniła tam urząd ksieni. Następnie założyła klasztor w Fermo, a po dwóch latach pobytu, wyznaczyła następczynię i wróciła do Camerino. Przez Boga została obdarzona łaską wizji, posiadała dar proroctwa, czytania w ludzkich sercach oraz dar mistycznego zjednoczenia z Jezusem. Prowadziła surowe życie, podczas którego spotkało ją wiele cierpień, m.in. zamordowano jej ojca i trzech braci. Zmarła w 1524 roku podczas epidemii. Jej ciało złożono w kościele klarysek w Camerino, gdzie znajduje się do dziś.

Znane imienniczki

  • Kamila, księżna Kornwalii (Camilla Parker Bowles) – księżna Kornwalii, obecna żona księcia Karola
  • św. Kamila z Carcassonne – francuska święta katolicka, lokalnie czczona w Tuluzie
  • Kamilla Baar – polska aktorka
  • Camilla Belle – amerykańska aktorka
  • Kamila Chudzik – polska lekkoatletka
  • Camille Pin – francuska tenisistka
  • Kamila Skolimowska – polska lekkoatletka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *