Imię: Karina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Karina? Kiedy są imieniny Kariny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Karina

Karina – imię żeńskie, prawdopodobnie wywodzące się z języka niemieckiego, będące zdrobniałą formą od imienia Katarina. Istnieje też przypuszczenie, że pochodzi od łacińskiego słowa ‚cara’, które znaczy tyle co „kochana, droga”.
Osoby bardzo temperamentne, kochające zawrotny i szybki tryb życia, i takie też tempo narzucają swoim bliskim. Są pełne zapału i bardzo zaradne, lecz flegmatyczne jednocześnie. Problemy rozwiązują w zaledwie kilka sekund. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Porażki ich nie załamują.
Zawsze mówią to, co myślą. A lubią mówić dużo, zwłaszcza o swoim życiu prywatnym. Nie lubią natomiast, gdy ktoś ich nie słucha. Zawsze muszą być na pierwszym planie i wszędzie ich pełno.
Nie do końca można im wierzyć, ponieważ doskonale umieją odgrywać emocje. Słyną z nieco wyimaginowanych opowieści i wzruszeń, które potrafią brzmieć bardzo realnie.
Popadają w totalną rozpacz, gdy coś dzieje się bez ich udziału. Wybierają sobie tylko oddanych przyjaciół z dużym poczuciem humoru.
Może nauka nie jest ich najmocniejszą stroną, lecz z pewnością kochają podróże.
Są bardzo rodzinne i gościnne. Uwielbiają i umieją pocieszać.
Mają wielkie serce i są bardzo wyrozumiałe. Lecz ich skłonność do nadmiernego narzucania się bliskim im osobom, może niektórych zrażać.

Imieniny Kariny

Karina imieniny obchodzi:11 lipca, 2 sierpnia oraz 7 listopada.

Znane imienniczki

  • Karina Wilhelmi-Tecław – polska dziennikarka
  • Karina Pochwała – polska modelka
  • Karina Woźniak – polska aktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *