Imię: Kasjan – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Kasjan? Kiedy są imieniny Kasjan i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Kasjan

Kasjan – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwiska rodu rzymskiego Cassianus, którego nazwa pochodzi od słowa oznaczającego „pusty, próżny”. Imię to nosiło wielu świętych. W Polsce imię znane, ale rzadko występujące.

Mężczyźni o imieniu Kasjan cechują się spokojną, flegmatyczną naturą, są zrównoważonymi, równymi charakteramiCharakteryzuje ich przede wszystkim bezkonfliktowe usposobienie – zrobią wszystko, by nie popaść z nikim w konflikt, by uniknąć kłótni i napięć. Bardzo ugodowy, spokojny, nigdy nie będzie chciał przeprowadzić swoich racji, jeśli miałoby to wywołać konflikt. Kasjan to bez wątpienia realista, twardo stąpający po ziemi i nie oczekujący od losu i ludzi specjalnych względów dla siebie. Poprzestaje na małym i nie dąży do osiągania sukcesów, do popularności i nie sięga po władzę. Z natury bardzo uczciwy i szlachetny, nigdy Kasjan nie będzie mieszał się do przedsięwzięć, które budzą jakieś podejrzenia. Szczególnie niemiłe jest mu życie polityczne, wymagające umiejętności lawirowania, zjednywania sobie poparcia wyborców przy pomocy pochlebstw, szukania kompromisu wśród sprzecznych racji. Mężczyźni ci cenią sobie przede wszystkim ład i spokój i lubią nade wszystko klarowne, jasne sytuacje i kontakty międzyludzkie.

Kasjan będzie szukał ze wszystkimi porozumienia, ale nie po to, by podobać się wszystkim i być lubianym przez wszystkich, ale by żyć w zgodzie ze swoim usposobieniem i zmysłem moralnym. Jest zazwyczaj lubiany w towarzystwie, a sam najlepiej się czuje w spokojnym, kulturalnym gronie ludzi, którzy nie spotykają się po to, by zażarcie dyskutować, ale by błogo odpocząć. Brakuje mu niejednokrotnie dynamizmu i zdecydowania oraz pewności siebie. Niezwykle istotne jest dla niego wykształcenie oraz prawdziwa przyjaźń.

Imieniny Kasjana

Imieniny Kasjana sa najczęściej obchodzone 5 sierpnia, cze Kasjan może także obchodzić imieniny: 13 marca, 4 maja, 23 lipca, 13 sierpnia oraz 3 grudnia, .

Znani imiennicy

  • Kasjan z Imoli – nauczyciel żyjący w IV wieku, zabity rylcami do pisania przez swoich uczniów-pogan;
  • Jan Kasjan – kapłan chrześcijański żyjący w IV wieku, teolog, święty;
  • Kasjan z Nantes – franciszkanin, męczennik z XVII wieku;
  • Kasjan Sakowycz – działacz cerkiewny i pisarz polemista, kapelan w klasztorze augustynianów w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *