Imię: Kewin – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Kewin? Kiedy są imieniny Kewina i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Kewin

Kewin – imię pochodzenia celtyckiego, powstało od imienia Caoimhín st. irl. Coemgen, oznaczającego ‘ładny, przystojny’. Imię trafiło do Polski z języka angielskiego w latach 70. XX wieku. Ponadto w naszym kraju zostało spopularyzowane głównie za sprawą tytułowego bohatera filmów pt. „Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Yorku”. Obecnie cieszy się ono umiarowym zainteresowaniem.

Należy podkreślić to, iż Kewin to indywidualista, który zawsze wszystko wie najlepiej i nigdy nikogo nie prosi o pomoc, bowiem sam rozwiązuje swoje kłopoty. Oczywiście, jest on niezwykle zaradny, potrafi bronić swoich racji i przekonać innych do własnego stanowiska. W związku z powyższym mężczyzna o tym imieniu to urodzony przywódca, polityk czy mówca, który potrafi pociągnąć za sobą tłumy. Ale mimo wielu zdolności nie dąży on do wielkiej kariery zawodowej, gdyż sprawy doczesne go męczą. Dlatego kiedy ma wolną chwilę, ucieka w świat marzeń, gdzie nikt nie ma prawa wstępu.

Poza tym, Kewin uwielbia ryzyko, dlatego często uprawia ekstremalne sporty, m.in. spadochroniarstwo, a czyni to ku rozpaczy swoich bliskich, którzy nieustannie martwią się o niego. Oprócz tego, zdarza się mu podejmować decyzje pochopnie, zazwyczaj pod wpływem impulsu, co zazwyczaj ma złe skutki. Niestety, Kewin ma jedną okropną wadą. Otóż, ciągle się spóźnia na spotkania, a niekiedy zdarza się mu zapomnieć o tym, że w ogóle umówił się ze znajomymi, np. do kina. Ponadto, niekiedy się też obraża na bliskich, gdy zwrócą mu uwagę, ale ten stan szybko mu mija i później tylko się śmieje z własnej dziecinności.

Imieniny Kewina

Kewin imieniny obchodzi 3 czerwca.

Znani imiennicy

  • Kevin Aiston – prezenter telewizyjny i radiowy,
  • Kevin J. Anderson – amerykański pisarz since finction,
  • Kevin Bacon – amerykański aktor, reżyser filmowy,
  • Kevin Carter – fotoreporter z RPA, laureat Nagrody Pulitzera,
  • Kevin Costner – amerykański aktor, producent i reżyser filmowy
  • Kevin Kline – amerykański aktor teatralny i filmowy, laureat Nagrody Nobla,
  • Kevin Jonas – amerykański muzyk.
  • Kevin Smith – amerykański scenarzysta, reżyser, aktor,
  • Kevin Zegers – kanadyjski aktor telewizyjny,
  • św. Kewin – opat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *