Imię: Kinga – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Kinga? Kiedy są imieniny Kingi i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Kinga

Kinga – żeńskie imię pochodzenia germańskiego. Powstało jako skrócona forma od imienia „Kunegunda”.

Imię to przywodzi na myśl osobę niezwykle zaradną i przedsiębiorczą. Wynika to z faktu, iż pierwszą kobietą o tym imieniu była węgierska księżniczka, żona Bolesława Wstydliwego, która po jego śmierci wybrała życie w klasztorze. Szczególną sławą cieszy się w podkrakowskich miejscowościach. Mówi się bowiem, iż to ona odkryła sól w Bochni i Wieliczce.

Kinga to osoba odznaczająca się niebywałą inteligencją i błyskotliwością. W życiu odnosi same sukcesy, jest przebojowa, uporem maniaka dąży do realizacji planów i zamierzeń.

Zawsze sama kieruje swoim losem i nie pozwala, aby robili to inni. Lubi wychodzić z inicjatywą i nie czeka, aż ktoś zrobi coś za nią. Przykuwa uwagę innych poprzez swój nieprawdopodobny wdzięk, werwę i radość życia. Zna swoją wartość i skrupulatnie to wykorzystuje. Jest bardzo twórcza, jej dobre pomysły zawsze spotykają sie z aprobatą otoczenia.

Kocha sport i rywalizację. Zawsze we wszystkim musi być najlepsza i odczuwa z tego powodu ogromną satysfakcję. Najlepiej czuje się w zawodach zwykle uważanych za typowo męskie.

Na pewno nie można jej nazwać marzycielką. Twardo stąpa bowiem po ziemi, kierując się zdrowym rozsądkiem, trzeźwo ocenia sytuację, co z reguły pozwala uniknąć jej wielu życiowych błędów.

Imieniny Kingi

Imieniny Kingi są obchodzone najczęściej dnia 24 lipca, lecz Kinga może także obchodzić imieniny 13 stycznia.

Znane imienniczki

  • Kinga Duda – córka Prezydenta RP, Andrzeja Dudy
  • Kinga Rusin – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna
  • Kinga Preis – polska aktorka
  • Kinga Dębska – polska reżyserka i scenarzystka filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *