Imię: Klaudia – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Klaudia? Kiedy są imieniny Klaudii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Klaudia

Klaudia – imię żeńskie pochodzące z języka łacińskiego. Imię pochodzi od nazwy rzymskiego rodu Klaudiuszów. Większość kobiet pochodzących z tego rodu nosiło to właśnie imię. Trzy święte katolickie nosiły to imię.

Kobiety noszące imię Klaudia są zazwyczaj bardzo życzliwymi, serdecznymi i bardzo wrażliwymi. Zawsze starają się pomóc osobom potrzebującym pomocy, pocieszyć, przynieść ulgę i wsparcie. Klaudia ma wielkie serce i do każdego odnosi się z miłością, serdecznością i współczuciem. Jej cechą charakterystyczną jest także duża wyrozumiałość – szybko i łatwo wybacza innym ich przewiny, złośliwości i krzywdy, które są jej wyrządzane. Są szczęśliwe, gdy mogą komuś pomóc, oddać mu przysługę, przysłużyć się do poprawy czyjegoś losu, a w zamian nigdy nie oczekują wdzięczności ani pochwał. Potrafi poświęcać się innym, nie oczekując w zamian niczego. Urodzona altruistka, świetnie sprawdza się w zawodach wymagających delikatności, udzielania pomocy i wsparcia. Zawód lekarza, pielęgniarki, pracownika społecznego, pedagoga to wymarzone dla niej zawody.

Przy całej swojej wrażliwości na krzywdę innych i ogromnej życzliwości Klaudia jest także odważną i zdecydowaną kobietą, która w trudnej sytuacji potrafi zachować zimną krew i obiektywny osąd sytuacji. Kobiety o tym imieniu są również złaknione wiedzy, czytają dużo książek, interesują się wieloma dziedzinami nauki, często udaje się im odnieść sukcesy na polu pracy badawczo-naukowej. Są także wrażliwe na piękno przyrody, sztuki, muzyki. W życiu towarzyskim należą do tego rodzaju osób, do których inni przychodzą ze swoimi problemami i troskami i które zawsze gotowe są wysłuchać, udzielić dobrej rady, a z drugiej strony znajomi i przyjaciele często nie dostrzegają, iż ona potrzebuje wsparcia lub życzliwego słowa.

Imieniny Klaudii

Imieniny Klaudii są obchodzone najczęściej: 20 marca i 7 sierpnia. Klaudia może obchodzić imieniny także dnia 18 maja.

Znane imienniczki

  • Klaudia Akte – wyzwolona niewolnica, była kochanką cesarza Nerona;
  • Klaudia Carlos – dziennikarka, spikerka TV;
  • Claudia Schiffer – niemiecka modelka, wcielała się także w role aktorskie;
  • Claudette Colbert – aktorka o korzeniach amerykańskich i francuskich, zdobywczyni Oscara w roku 1935 za rolę pierwszoplanową w filmie Ich noce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *