Imię: Klaudiusz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Klaudiusz? Kiedy są imieniny Klaudiusza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Klaudiusz

Klaudiusz to męskie imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy dwóch rzymskich rodów Klaudiuszy, która z kolei pochodzi od nazwy miasta Clausus. W Polsce imię to znane jest od XVIII wieku.

Klaudiusz jest osobą bardzo nerwową, lecz wrażliwą. Posiada duszę artysty, jego psychika jest bardzo chwiejna. Raz odnosi sukcesy, innym razem z kolei spotykają go same niepowodzenia i rozczarowania. Wszystko bierze bardzo do siebie. Raczej nie umie pogodzić się z przeciwnościami i trudnościami, których los mu niestety nie oszczędza.

Jest bardzo przywiązany do bliskich i stron rodzinnych. Jego charakter jest zmienny. Czasami bowiem odznacza się niezwykłą odwagą i chęcią pokazania, na co go stać, innym razem z kolei zamyka się w sobie, izolując się od świata i ludzi. Lubi opowiadać o sobie historyjki, które niekoniecznie muszą być zgodne z prawdą.

Nauka nie jest dla niego sposobem zdobywania wiedzy, a raczej poznawania świata i rozwiązywania jego rozlicznych problemów. Koncentracja to jego główna „pięta Achillesowa”. Trudno mu usiedzieć w jednym miejscu, wszystko go rozprasza. Ma bardzo bujną, lecz twórczą wyobraźnię, dzięki czemu zazwyczaj odnosi sukcesy w takich dziedzinach, jak: taniec, moda czy muzyka.

Jego uczuciowość jest bardzo powierzchowna. Gdy nadejdą dla niego gorsze dni, szuka wsparcia i opieki wśród bliskich, lecz gdy tylko los się odmieni, wyrusza w poszukiwaniu kolejnych przygód. Charakterystyczny poprzez swój dynamizm, który zresztą też nie jest stały. Z entuzjazmem zapala się do nowych propozycji i planów, potem równie szybko z nich rezygnując. Towarzyski, lecz ma nadmierną skłonność do popisywania się.

Imieniny Klaudiusza

Imieniny Klaudiusza są obchodzone najczęściej dnia 8 listopada, lecz Klaudiusz może także obchodzić imieniny: 15 lutego, 18 lutego, 6 czerwca, 21 lipca, 23 sierpnia oraz 30 października.

Znani Klaudiusze

  • Klaudiusz Ptolemeusz – grecki uczony
  • Klaudiusz II Gocki – cesarz rzymski
  • Claudio Abbado – włoski dyrygent i pianista
  • Claude Chabrol – francuski reżyser filmowy
  • Claude Debussy – francuski kompozytor
  • Claudio Gentile – włoski piłkarz
  • Klaudiusz Franciszek Łazowski – polski uczestnik Wielkiej Rewolucji Francuskiej
  • Claude Monet – francuski malarz
  • Claudio Monteverdi – włoski kompozytor
  • Klaudiusz Urban – polski szachista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *