Imię: Kleopatra – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Kleopatra? Kiedy są imieniny Kleopatry i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Kleopatra

Kleopatra to imię pochodzenia greckiego. Składa się z dwóch członów: ‘kleos’ – „chwała, sława” oraz ‘patros’ – „ojcowska, należąca do ojca” i jest tłumaczone jako „ojcowska chwała”. Patronką imienia jest św. Kleopatra, wdowa z Palestyny.

Osoba nosząca imię Kleopatra wyróżnia się poprzez swą niezwykłą ambicję i odwagę. Jej dwie skrajnie odmienne osobowości sprawiają, że jest różnie oceniana przez społeczeństwo. Z jednej strony bowiem cechuje ją rozwaga, inteligencja i wrodzona uczuciowość, z drugiej natomiast jest żądna władzy i mściwa, a czasem nawet pozbawiona zasad moralnych.

Posiada duszę artystki, ma niesamowite poczucie piękna i wartości estetycznych. Zawsze chce mieć ostatnie zdanie, nie umie się podporządkować, co często prowadzi do konfliktów. W miłości bywa zaborcza, lecz kocha ponad wszystko.

Można powiedzieć, że sukces to jej drugie imię. Szczęście jej nie opuszcza, z rozmachem robi karierę zawodową. Najlepiej czuje się jednak tam, gdzie ma niepodzielną władzę i autorytet wśród podwładnych.

Przy całej swej zaborczości i niekiedy niespodziewanej agresji, Kleopatra to osoba wrażliwa, przywiązana do rodziny i bliskich. Ma bardzo bogate życie wewnętrzne i bujną wyobraźnię. Jednak jej nadmierne zaufanie do ludzi często jest przyczyną jej problemów.

Imieniny Kleopatry

Kleopatra imieniny obchodzi dnia 19 października.

Znane imienniczki

  • Kleopatra I – królowa egipska
  • Kleopatra – żona Filipa II Macedońskiego
  • Kleopatra Berenika III – władczyni egipska
  • Kleopatra VII – królowa egipska, żona Marka Antoniusza
  • Kleopatra Thea – królowa państwa Seleucydów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *