Imię: Klotylda – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Klotylda? Kiedy są imieniny Klotyldy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Klotylda

Klotylda – imię o rodowodzie germańskim, wywodzące się od staroniemieckich słów hlut – „sławna, słynna” i hiltia – „walka”. Będzie zatem oznaczało osobę słynną w walce, energiczną, wojowniczą, waleczną. W Polsce występuje bardzo rzadko.

Charakter Klotyldy ma bardzo wiele wspólnego z etymologią imienia. Kobieta ta jest wojownicza, energiczna i zadziorna, przez co czasem opinia o niej jest mało pozytywna. Szybko podejmuje ona decyzje i przeprowadza rozpoznanie pola działania. Pomaga jej w tym świetna intuicja oraz znakomita znajomość natury ludzkiej; doskonale zna wady i zalety innych. Przepada za drobnymi utarczkami, z których zawsze wychodzi zwycięsko. Świetnie wie jak torować sobie własną drogę w życiu i osiągnąć założony cel.

Klotylda odznacza się pracowitością oraz aktywnym, bystrym, subtelnym, ale i czasem chytrym umysłem. Jest obrotna i ruchliwa, łatwo dostosowuje się do różnych sytuacji. Przyjemność i zadowolenie daje jej możliwość działania i wykazania się przedsiębiorczością i indywidualnością w czynie. Bardzo nie lubi powtarzania wciąż tych samych rzeczy; woli zmienność i urozmaicenia. Mimo że lubi luksusy i wygody potrafi oszczędnie i gospodarnie rządzić swoimi zasobami. Bardzo ważny jest dla niej dom rodzinny dom, jest kochającą i troskliwą matką. Stara się, by życie było przyjemne i dla niej, i dla innych.

Imieniny Klotyldy

Klotylda imieniny obchodzi w następujące dni: 3 czerwca oraz 23 października.

Znane imienniczki

  • Clotilde Courau – aktorka francuska
  • Klementyna Orleańska, właśc. Maria Klementyna Leopoldyna Karolina Klotylda Burbon-Orleańska – księżniczka francuska, księżna Saksonii
  • Clotilde Hesme – aktorka francuska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *