Jakie jest znaczenie imienia Konrad? Kiedy są imieniny Konrada i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.
Znaczenie imienia Konrad
Konrad jest germańskim imieniem męskim. Składa się z dwóch staroniemieckich słów: ‘kuoni’ oznaczającego „odważny”, „śmiały”, „silny” oraz ‘rath’ w znaczeniu „rada”. Można je więc tłumaczyć jako „ktoś, kto udziela dobrych rad”.
Osoby o tym imieniu mają do wyboru dwie drogi: albo są nieśmiali i do końca życia pozostają w swoich rodzinnych stronach, albo wykazują się większą odwagą, lecz mogą posiadać pewne cechy kobiece.
Wyróżniają ich dwie skrajności. Są bowiem typowymi introwertykami, często zamykającymi się w sobie, a jednocześnie lubią błyszczeć i pokazywać innym, na co ich stać. Opowiadają o sobie różne przedziwne historyjki, nie zawsze do końca zgodne z prawdą.
Bardzo nerwowi i apodyktyczni. Cechuje ich jednak naturalna wrażliwość na piękno; mają duszę artysty. Nie są jednak odporni na wszystkie napotykane w życiu trudności i niepowodzenia. Mają raczej słabą wolę walki, lecz silną zdolność reakcji.
Lubią się uczyć, choć naukę traktują bardziej jako jedną z możliwości odkrywania świata i rozwiązywania jego problemów, niż chęć pogłębiania własnej wiedzy. Od urodzenia mają duże problemy z koncentracją. Jednak dzięki swojej wybujałej fantazji mogą odnieść znaczące sukcesy w świecie tańca, mody i muzyki.
Cechuje ich nadzwyczaj dobra intuicja oraz zdolność analitycznego myślenia. Z entuzjazmem podchodzą do nowych planów i pomysłów, jednak bardzo szybko z nich rezygnują. Towarzyscy, choć mają nadmierną skłonność do popisywania się.
Imieniny Konrada
Imieniny Konrada są obchodzone najczęściej: 1 czerwca, 7 sierpnia, 21 listopada i 26 listopada. Konrad może obchodzić imieniny także: 14 lutego, 19 lutego, 9 kwietnia, 19 kwietnia, 20 kwietnia, 21 kwietnia, 1 sierpnia, 4 października oraz 12 grudnia.
Znani imiennicy
- Konrad Niewolski – polski reżyser filmowy
- Konrad Wojterkowski – polski producent filmowy
- Konrad Adenauer – niemiecki polityk, kanclerz RFN w latach 1949–1963