Imię: Konstantyna – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Konstantyna? Kiedy są imieniny Konstantyny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Konstantyna

Konastantyna – żeński odpowiednik imienia Konstanty, Konstantyn pochodzącego od łacińskiego constans, czyli stały, niezłomny, stanowczy. Imię to pojawiło się w naszym kraju w okresie późnego średniowiecza (XIII wieku) i często jest używane zamiennie z imieniem Konstancja lub traktowane jest jako jeden z jego odpowiedników. Niegdyś było bardzo popularnym imieniem, które nadawano w rodach książęcych i magnackich. Dużym zainteresowaniem cieszyło się w dobie romantyzmu. Obecnie jest nieco zapomniane, gdyż nosi je niewiele kobiet w Polsce jak zresztą i na całym świecie.

Kobiety o imieniu Konstantyna są bardzo uczuciowe, często się zwierzają ze swych emocji, ale tylko osobom, które darzą ogromnym zaufaniem. Niestety, czasami tak bardzo pogrążają się w świecie uczuć i marzeń, iż nie dostrzegają niczego poza nim, w związku tym zderzenie z rzeczywistością przeważnie jest dla nich bardzo bolesne. Poza tym, Konstantyna jest typem kokietki, która skutecznie uwodzi mężczyzn, ale przeważnie robi to nieświadomie i jest później zdziwiona tym, kiedy dany pan uderza do niej w  konkury, oczywiście ośmielony jej kokieterią.

Bywa, iż pod wpływem emocji bardzo szybko wychodzi za mąż, ale niestety zazwyczaj równie szybko tego żałuje. Poza tym, Konstantyna jest bardzo otwarta, nie boi się nowych wyzwań, a także pozytywnie nastawiona do ludzi i otaczającego ją świata. Jednak bardzo trudno znaleźć jej prawdziwego przyjaciela, gdyż większość osób, uważa, że ciągle gra i bawi się innymi,  związku z czym jej nie ufają. Ponadto, doskonale realizuje się w zawodzie, w którym ma kontakt z ludźmi, ale nie powinno mieć dostępu do tajemnic, które ją bardzo pociągają, ponieważ nie potrafi utrzymać języka za zębami.

Imieniny Konstantyny

Konstantyna imieniny obchodzi dnia 18 lutego.

Znane imienniczki

  • Konstantyna – cesarzowa rzymska, córka Konstantyna Wielkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *