Imię: Kryspina – znaczenie imienia, imieniny

Jakie jest znaczenie imienia Kryspina? Kiedy są imieniny Kryspiny? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Kryspina

Kryspina – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, żeński odpowiednik imienia Kryspin. Pierwotnie imię to było zdrobnieniem imienia męskiego Crispus, które powstało z przymiotnika oznaczającego „kędzierzawy”. Imię Kryspis po raz pierwszy występuje w dokumentach polskich w 1226 w formach Krzyszpin Kryspin. Imię Kryspina jest zdecydowanie rzadsze niż jego męski odpowiednik.

Kobiety o imieniu Kryspina są pogodnymi, życzliwymi i dobrymi osobami. O tych kobietach można powiedzieć, że wychodzą do wszystkich ludzi z dobrą wolą. Kryspina jest świetną przyjaciółką – zawsze gotowa do pomocy, chętnie wysłuchująca zwierzeń i zawsze próbująca doradzić i zaradzić problemom bliskiej osoby. Kobiety o tym imieniu są zazwyczaj towarzyskie, pogodne i odważne. Lubią spotkania w dużych grupach, wówczas zadziwiają elokwencją, żywą inteligencją, błyskotliwością i poczuciem humoru. Kryspina jest niezwykle żywiołową, ekstrawertyczną naturą. Wszędzie jej pełno, zabiera się za robienie wielu rzeczy, bardzo gadatliwa, energiczna, ale i troskliwa. Jest jednocześnie odważna – nie bo się nowych wyzwań, nowych sytuacji i nowych znajomości.

Mimo swej żywiołowości, energiczności i odwagi, Kryspina często będzie uciekała przed odpowiedzialnością i najchętniej będzie ją przerzucała na innych ludzi. W życiu zawodowym brakuje jej konsekwencji, zdecydowania i uporu. Z jednej strony Kryspina będzie chciała zrobić w życiu „coś wielkiego”, będzie chciała uczestniczyć w „wielkiej sprawie”, ale uniemożliwia jej to niechęć do zaangażowania w sprawy społeczne lub polityczne oraz brak konsekwencji i uporu w dążeniu do realizacji swoich celów. Kobiety o imieniu Kryspina mają doskonałą pamięć, która pozwala im szybko zapamiętywać wszelkie informacje. Nie mają dzięki temu trudności z przyswajaniem wiedzy, choć nauka, skrupulatne studiowanie książek nie jest ich mocną stroną.

Imieniny Kryspiny

Imieniny Kryspiny obchodzone są 5 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *