Imię: Krystian – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Krystian? Kiedy są imieniny Krystiana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Krystian

Krystian – imię męskie pochodzenia grecko-łacińskiego, wywodzące się od łacińskiego słowa Christianus, Cristianus, które oznacza „chrześcijanin, wyznawca Chrystusa, należący do Chrystusa”. Od tego samego słowa wywodzi się imię – lub dla niektórych inna forma imienia Krystian – Chrystian.

Mężczyźni o imieniu Krystian są przedsiębiorczymi, pilnymi i starannymi osobami, zawsze sumiennie wykonującymi swoje zadania i zobowiązania. Patrząc na Krystiana, ma się wrażenie, iż dobrze się czuje w swojej skórze. Osoby te cenią bardzo naukę, wiedzę, dochodzenie do mądrości. Łącząc te zamiłowania z pilnością, pracowitością i skrupulatnością, mężczyźni ci są świetnymi wykładowcami, profesorami, a także wysokimi urzędnikami, głównymi księgowymi. Inną naczelną cechą Krystiana jest jego uczciwość. Zawsze kieruje się w życiu tą wartością, nigdy nie oszukuje, nie kłamie, momentami bywa nawet zbyt szczery, co innym ludziom nie sprawia przyjemności. Mężczyźni ci są ekstrawertykami, lubią towarzystwo innych ludzi i są bardzo wrażliwi na krzywdę innych. Najlepiej czują się, gdy mogą działać – wówczas ujawnia się ich przedsiębiorczość, pilność i pracowitość.

Zazwyczaj Krystian jest błyskotliwy, inteligentny. Cechuje się inteligencją syntetyczną, nie gubi się w szczegółach, obejmuje całość procesu lub problemu. Chodzi własnymi ścieżkami, nie interesuje go zanadto, co inni o nim myślą i mówią. Nie zależy mu na osiąganiu spektakularnych sukcesów i robieniu kariery. Za to bardzo pragnie mieć spokojne, ciepłe ognisko domowe. Lubi spokojne biesiadowanie przy suto zastawionym stole, sam często jest świetnym kucharzem. W miłości są bardzo uczuciowi, ponadto mają mnóstwo wdzięku, który działa na kobiety, a oni świadomie uruchamiają ten wdzięk w kontaktach z osobami płci przeciwnej.

Imieniny Krystiana

Imieniny Krystiana są najczęściej obchodzone 18 marca i 4 grudnia. Krystian może także obchodzić imieniny: 7 kwietnia i 20 grudnia.

Znani imiennicy

  • Krystian Barański – polski żużlowiec;
  • Krystian Brzozowski – polski zapaśnik, olimpijczyk;
  • Krystian Lupa – reżyser teatralny, scenograf;
  • Krystian Zimerman – polski pianista, zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w 1975 roku,
  • Krystian Wieczorek – polski aktor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *