Imię: Krzysztof – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Krzysztof? Kiedy są imieniny Krzysztofa i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Krzysztof

Imię Krzysztof pochodzi od greckiego słowa ‚Christophoros‚ i oznacza tyle, co „przynoszący Chrystusa” lub „noszący w sobie Chrystusa”.

Osoby o tym imieniu cechuje niebywała odwaga, spryt i zaradność. Zazwyczaj bez najmniejszego problemu radzą sobie z wszelkimi trudnościami i przeciwnościami losu. Są pewni siebie, lubią przygody i ryzyko. Mówi się o nich, że są ludźmi czynu.

Wszystko, co dla nich nowe i nieznane, traktują jak wyzwanie. Ich wrodzona ciekawość i skłonność do podejmowania ryzykownych decyzji sprawia, że sami muszą przekonać się, co jest „po drugiej stronie”. Urodzeni podróżnicy. Potrzebują w życiu ciągłych zmian. Nie znoszą, gdy coś staje im na przeszkodzie. Nie tolerują zakazów.

Przysłowie „Zakazany owoc smakuje najlepiej” idealnie odzwierciedla ich osobowość. Wszystko bowiem, co nieosiągalne, pociąga ich najbardziej. Zawsze realizują swoje plany i postanowienia. Jednak, gdy coś im nie wyjdzie, z niesłychaną lekkością zmieniają powzięte raz decyzje.

Wiele rzeczy robią „na próbę”, nie lubią za długo przebywać w jednym miejscu. Monotonia i nuda zwyczajnie nie są dla nich.

Interesują się wieloma rzeczami naraz i wszystko próbują robić w jednym czasie. Stąd też ludzie mogą zarzucać im chaotyczność i niedbalstwo. Zazwyczaj największe sukcesy odnoszą tam, gdzie chodzi o pomysły i popisy, zaś najmniejsze w dziedzinach, które wymagają od nich systematyczności i wysiłku.

Bardzo łatwo zjednują sobie ludzi. Na ogół cieszą się sympatią i zaufaniem innych.

Imieniny Krzysztofa

Imieniny Krzysztofa są obchodzone najczęściej dnia 25 lipca, lecz Krzysztof może także obchodzić imieniny: 2 marca, 5 marca, 15 marca, 14 kwietnia, 21 maja, 20 sierpnia, 23 września oraz 31 października,.

Znani imiennicy

  • Krzysztof Krawczyk – polski wokalista
  • Krzysztof Ibisz – polski aktor, prezenter telewizyjny, dziennikarz
  • Krzysztof Zalewski – polski piosenkarz, multiinstrumentalista
  • Krzysztof Piotr Cugowski – polski piosenkarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *