‘Imię męskie na R’ Imię

Modne imię:

Radociech – imię pochodzenia słowiańskiego, które złożone jest z dwóch członów rado- ‘być zadowolonym, cieszyć się’ lub ‘troszczyć się o coś, dbać o coś’ oraz –ciech ‘cieszyć się’, w związku z czym może oznaczać ono mężczyznę cieszącego się, zadowolonego życia’. Warto podkreślić to, iż ogromnie popularne było w dobie średniowiecza, gdzie imiona spełniały funkcję magiczną. Obecnie, nadawane jest niezwykle rzadko, z tego powodu iż niewiele osób nawet wie o jego istnieniu, a także dlatego iż większość uznaje je za śmieszne, niepasujące do współczesnych czasów.

W pierwszej kolejności musimy wspomnieć o tym, iż mężczyzna o tym imieniu jest urodzonym optymistą, który zawsze wierzy w celowość swoich działań i nigdy się nie poddaje, w związku z czym najczęściej odnosi sukces. Poza tym, ma ściśle określony kodeks moralny, którego zawsze przestrzega. Przede wszystkim, chętnie pomaga słabszym, nigdy nie chce od nich nic w zamian. Warto podkreślić to, iż Radociech posiada wielkie grono przyjaciół, z którymi spędza dużo czasu. Otóż, najczęściej wspólnie uprawiają sport, w szczególności wędrują po górach. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Robert – imię pochodzenia starogermańskiego, wywodzi się od słów broth ‘sława, chwała’ i beraht ‘błyszczący, lśniący”, w związku z czym oznacza człowieka opromienionego sławą. Trzeba powiedzieć o tym, iż to imię często występuje w starogermańskich legendach. W naszym kraju było już znane w dobie średniowiecza, ale nie cieszyło się  wtedy zbytnią popularnością, podobnie było też w kolejnych epokach. Natomiast modne stało się ono w latach 70. XX wieku. Niestety w ostatnich dziesięcioleciach znów zostało zapomniane.

Otóż, mężczyzna o tym imieniu jest bardzo inteligentny i oczytany, gdyż książki to jego największa pasja. Dlatego może pochłaniać je w niezliczonych ilościach. Poza tym, interesują go wszelkie tajemnice, kocha rozwiązywać zagadki, poznawać prawidła rządzące światem. Poza tym, Robert specjalizuje się zazwyczaj w jednej dziedzinie, w której jest naprawdę świetny, w związku z czym jest on cenionym np. informatykiem, lekarzem czy dziennikarzem. Przede wszystkim, wszystkie powierzone mu zadania wykonuje dokładnie i nigdy nie wyręcza się innymi. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Radosław- imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza ‘człowieka, który cieszy się sławą’. Warto podkreślić to, iż chętnie nadawano je chłopcom w dobie średniowiecza, następnie zniknęło na stulecia, by wrócić w latach 70. XX wieku. Obecnie, jest jednym z najpopularniejszych imion męskich, które posiada wiele zdrobnień i spieszeń, gdyż na Radosława możemy wołać m.in. Radek, Radosławek, Radko, Raduś czy Radzio.

Z pewnością, mężczyzna o tym imieniu wyróżnia się dużą kulturą osobistą, dlatego cieszy się on powodzeniem u płci przeciwnej. Poza tym, to osoba inteligentna, a także utalentowana w wielu dziedzinach. Niestety, Radek jest dosyć skryty, nie lubi mówić o sobie, w związku z czym niewiele osób ma szansę odkryć jego zdolności czy pasje. Poza tym, nie spoufala się z innymi osobami, raczej wobec nieznajomych zachowuje dystans. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Ryszard – imię męskie o pochodzeniu germańskim. Imię pochodzi od słowa oznaczającego „ten, który jest bogaty, potężny”. Imię to było bardzo popularne w Anglii, nosiło je kilku angielskich królów i kilkunastu świętych angielskich.

Mężczyzna o imieniu Ryszard jest wrażliwym, ambitnym i serdecznym człowiekiem, którego cechuje przede wszystkim stałość przekonań, poglądów i uczuć. Spokojny, stabilny, trzyma się wytrwale przyjętych wartości i ideałów, dzięki czemu można na nim polegać i można być go pewnym. Ryszard należy do mężczyzn, którzy patrzą na życie prosto i przy pomocy kilku zasad i idei starają się uprościć sobie i wyjaśnić wszelkie dylematy i wątpliwości. Z całą pewnością nie będzie on roztrząsał subtelnych i skomplikowanych kwestii egzystencjalnych lub etycznych. Rozsądny, trzeźwo myślący, bardzo praktyczny, zawsze sprawdza każdy pomysł lub każdą ideę od strony ich praktycznych zastosowań. Mężczyźni o tym imieniu cenią sobie wolność i niezależność w działaniu i myśleniu. Nie ulegają oni łatwo wpływom innych ludzi, zawsze samodzielnie, po dokładnym namyśle wyrabiają sobie własne zdanie.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Rajnold – imię męskie pochodzenia germańskiego. Wariantami tego imienia są Reginald, Reinhold, Rajhold, Ronald i Ronnie. Wywodzi się ono od staroniemieckiego słowa ragin, oznaczającego „zrządzenie losu” i określa tego, „który panuje ze zrządzenia losu”.

Mężczyźni ci należą do charakterów cholerycznych. Bardzo energiczni, zdecydowani, pewni siebie, silni wewnętrznie. Wiedzą, czego chcą od życia i wytrwale dążą do realizacji określonych przez siebie celów. Rajnold jest mężczyzną bardzo upartym, zawsze przekonanym, iż to on ma rację. Gdy po ochłonięciu i przemyśleniu spornych kwestii zauważy, iż to oponent miał rację, przyzna to jedynie w duchu. Nie potrafi przyznać się do błędu, przeprosić za przykrość wyrządzoną innym. Mężczyźni ci lubią zawody, które wymagają wiele ruchu, zmian, podróży, energii i dynamizmu. Nie znoszą natomiast zajęć wymagających od nich skrupulatności, przystosowania się, ograniczenia własnej swobody. Świetnie sprawdzą się jako dziennikarze, politycy, lotnicy, sportowcy. Bardzo dynamiczni, sieją wszędzie zamieszanie, zamęt i chaos.

Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?