‘Imię męskie na Ż’ Imię

Modne imię:

Zenon – imię męskie pochodzenia greckiego. Imię to powstało powstało jako skrócona forma greckich imion złożonych typu Zenodoros, Zenodotos, które oznaczają „dar Zeusa„.

Mężczyźni o imieniu Zenon są wesołymi ekstrawertykami, osobami bardzo towarzyskimi, życzliwymi wobec innych ludzi, lubiącymi bardzo towarzystwo, spotkania, zawieranie nowych znajomości. W towarzystwie czują się jak ryba w wodzie. Żywe, intensywne kontakty z innymi pozwalają im żyć pełną piersią. Mężczyźni ci uważają, iż więzi międzyludzkie są najistotniejszą kwestią w życiu i dlatego przedkładają rodzinę, przyjaciół, spotkania z ludźmi nad robienie kariery i zarabianie pieniędzy. Dzięki pogodnemu, życzliwemu usposobieniu są zazwyczaj bardzo lubiani. Zawsze Zenon jest skory do pomocy innym, można na im polegać w każdej sytuacji. Uwielbia pomagać innym, oddawać im przysługi i nie oczekuje w zamian ani uznania ani odwdzięczenia się. Duża wrażliwość, intuicja i wyczulenie na nastroje innych pomaga mu zdobywać sympatię i zaufanie w towarzystwie. Zenon dogada się z każdym i dla każdego znajdzie dobre słowo.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Zygfryd – imię męskie pochodzenia germańskiego. Pochodzi od połączenia słów sigu, oznaczającego „zwycięstwo” i fridu, oznaczającego „opiekę”. Imię oznacza więc tego, który zapewnia bezpieczeństwo swoim podopiecznym. W Polsce imię to znane jest od średniowiecza i występowało w różnych formach, m.in. Zebrzyd, Zybrzyd, Zewrzyd, Zywrzyd. Żeński odpowiednik tego imienia to Zygfryda.

Mężczyźni o tym imieniu są bardzo energiczni i ruchliwi. Cechuje ich duża ruchliwość, dynamiczność i ciągłe gonienie za nowymi projektami. Za tymi cechami charakteru może iść pewna niestałość, niesolidność i chwiejność. Mężczyźni ci będą często gonić za niemożliwymi do realizacji projektami, a wszelkie, nawet niewielkie, przeszkody zniechęcają ich i sprawiają, iż porzucają to, co zaczęli robić. Zygfryd bardzo ceni swą niezależność, a przy tym jest zawsze szczery i otwarty. Nie waha się powiedzieć najokrutniejszej nawet prawdy, zawsze powie, co mu leży na sercu, przez co niejednokrotnie bywa przykry. Jest bardzo pewny siebie i niewiele rzeczy potrafi zachwiać tę pewność. Nigdy jednak nie jest dwulicowy ani wyrachowany.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Zbysław – imię pochodzenia słowiańskiego, złożone z członów „Zby-” („zbyć, pozbyć się”) i „-sław” (od słowa „sława”), czyli imię to oznacza kogoś, kto pozbył się sławy. Imię to w Polsce występuje od XIII wieku, występuje także żeńska forma tego imienia: Zbysława. Zbysław obchodzi imieniny 17 listopada i 23 marca.

Mężczyzna o imieniu Zbysław jest człowiekiem spokojnym i zawsze opanowanym. Nie jest łatwo wyprowadzić go z równowagi, a on sam stara się nie ulegać gwałtownym emocjom. Kieruje się w życiu przede wszystkim rozumem, ma racjonalne podejście do życia. Lubi oddawać się skomplikowanym zagadnieniom abstrakcyjnym i filozoficznym. Zbysław nigdy nie postępuje pochopnie i nierozważnie, przed każdą ważną decyzją rozważa dokładnie wszystkie konsekwencje, zalety i wady planowanego postępowania. Poza rozumem kieruje się także w życiu intuicją, któa pomaga mu przede wszystkim uniknąć wielu problemów.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Piękne staropolskie imię męskie. Żelisław to osoba pragnąca sławy – „żeli” czyli pragnąć oraz „sław” – sława. Forma żeńska imienia to Żelisława. Żelisław świętuje imieniny trzy raz w roku; 29 stycznia, 21 kwietnia oraz 23 lipca. Od imienia Żelisław pochodzi nazwa miejscowości – Żelechów.

Osoba nosząca imię Żelisław to urodzony polityk. Od dziecka marzy mu się kariera na politycznej arenie. Jest konsekwentny i ambitny, uparcie dąży do obranego sobie uprzednio celu. Nie wie co to porażka, jeśli już i jemu zdarzy się nie powodzenie za nic na świecie się do niego nie przyzna. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?