‘Imię żeńskie na I’ Imię

Modne imię:

Izaura – imię pochodzenia łacińskiego, oznacza osobę pochodzą z Izurii (region Azji Mniejszej). Największym zainteresowaniem cieszy się w krajach hiszpańsko- portugalskojęzycznych. W naszym kraju cieszyło się ogromnym zainteresowaniem w latach 80. za sprawą słynnego brazylijskiego serialu pt. „Niewolnica Izaura”. Ponadto, patronem tego imienia jest św. Izor, diakon, męczennik.

Przede wszystkim, Izaura to kobieta niezwykle zdyscyplinowana, posiadająca silną wolę. Ponadto, marzy o wielkiej, romantycznej miłości i zazwyczaj na swej drodze napotyka mężczyznę, który ją kocha i zawsze jest jej wierny. Z pewnością, możemy ją uznać za domatorkę, której do szczęścia w zupełności wystarczą mąż i gromadka dzieci. Na uwagę zasługuje fakt, iż mimo wykonywania wielu obowiązków domowych, zawsze jest zadbana, elegancka, dlatego nikt jest nie postrzega jako typowej kury domowej. Oprócz tego, Izaura pragnie się rozwijać, w związku z czym uczestniczy w licznych kursach czy warsztatach, np. językowych lub komputerowych. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Ismena – imię żeńskie pochodzenia greckiego. Imię to wywodzi się z mitologii greckiej – Ismena była królową tebańską, córką Edyta i Jokasty. W znanym micie tebańskim o Edypie i jego dzieciach, Ismena nie pomogła siostrze Antygonie pochować brata Polinika.

Kobiety o imieniu Ismena są zrównoważonymi, pogodnymi i spokojnymi naturami, które dobrze czują się we własnej skórze i w każdych warunkach i okolicznością znajdą swoje miejsce. Ogromnym szczęście jest mieć taką kobietę za żonę, siostrę lub przyjaciółkę. Zazwyczaj bardzo pogodna, łagodna, a przy tym dostojna, sprawiedliwa i łaskawa niczym prawdziwa królowa. Ismena cechuje się silną intuicją i jednocześnie obiektywnie patrzy na świat. Dzięki temu połączeniu potrafi wybaczać ludziom ich wady, słabostki, drobne przewiny, gdyż zna naturę ludzką i potrafi dostrzec istotę każdego człowieka. Niezwykle silne jest u niej poczucie sprawiedliwości, a jednocześnie potrafi wybaczać i być wyrozumiała. Zawsze pozostaje posłuszna wobec autorytetów i starych, doświadczonych ludzi. Wobec innych jest niezależna i wolna wewnętrznie.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Irmina – imię żeńskie pochodzenia germańskiego. Imię pochodzi od zdrobnienia grupy imion rozpoczynających się na irm-, a cząstka ta pochodzi od słowa irmen, oznaczającego „czczony, szanowany”. Skróconą formą tego imienia jest imię Irma.

Kobiety o imieniu Irmina są spokojnymi, stałymi kobietami, nie lubiącymi przede wszystkim burzliwych zmian i nieoczekiwanych zwrotów w ich życiu. Lubią uporządkowane, płynące znanym im nurtem życie, a same posiadają stałe przekonania, które bardzo rzadko ulegają zmianie. W życiu kierują się spójnym i stałym systemem wartości i nie lubią sytuacji i zmian w życiu, które zmuszają je do weryfikacji swoich zasad i przekonań. Jednocześnie przy takiej stałości charakteru jest Irmina ekstrawertyczną, lubiącą towarzyskie spotkania. Potrzebuje kontaktów z ludźmi, ale polega wyłącznie na starych, sprawdzonych przyjaciołach. Inne znajomości traktuje jako umilające czas i nie pozwala, by słabo jej znani ludzie wpływali znaczne na jej życie. Na niej samej zawsze można polegać – skłonna do pomocy i udzielenia dobrej rady. Warto słuchać jej wówczas, gdy u nas w życiu panuje chaos i bezład, gdyż ona pomoże nam znaleźć spokój i stabilość.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Idalia – imię żeńskie wywodzące się z języka greckiego, powstałe ze złożenia słów aidon („widzę”) i helios („słońce”). Grecką boginię miłości, Afrodytę, określano przydomkiem Idalia od gór Idalion na Cyprze, gdzie znajdowała się jej świątynia. W Polsce imię to pojawia się w XVIII wieku i niedługo potem staje się bardzo popularne. Imię Idalia nosi jedna z bohaterek w dramacie Juliusza Słowackiego Fantazy. Imię to nosi również baronowa Idalia Elzonowska w powieści Trędowata Heleny Mniszek. Idalia obchodzi imieniny 15 listopada.

Kobiety o imieniu Idalia są niezwykłymi, wrażliwymi kobietami. Cechują się łagodnym usposobieniem, ale bywają także kapryśne, gdy coś idzie nie po ich myśli. Nade wszystko cenią sobie wolność i niezależność w życiu, w związkach międzyludzkich, dlatego bardzo trudno zatrzymać ją przy sobie na dłużej. Każde ograniczenie swobody i możliwości decydowania o sobie traktuje instynktownie jako zagrożenie i wówczas wycofuje się z takiego związku. Nie toleruje wszelkich ograniczeń swojej wolności, wtrącania się w jej sprawy i prób decydowania za nią.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Żeński odpowiednik imienia Iwo. Pochodzi z języka germańskiego. Staro-wysoko-niemieckie słowo ‚-iwa’ oznacza „drzewo cisowe”, „łuk z cisowego drewna” lub też „wierzba”. Być może jest to też bretońska forma imienia Jan, która została zapożyczona z języka greckiego. Pod wpływem łacińskim natomiast powstała forma „Iwon”.

Iwona to osoba bardzo żywiołowa, energiczna i spontaniczna. Doskonale przystosowuje się do wciąż zmieniających się warunków życia. Jest bardzo odporna na wpływy otoczenia, posiada własne zdanie i zasady, których skrupulatnie przestrzega. Jest niezwykle optymistycznie nastawiona do życia i świata, przez co ma liczne grono znajomych, a także wiernych i oddanych przyjaciół. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?