‘Imię żeńskie na N’ Imię

Modne imię:

Nadzieja – imię pochodzenia grecko-łacińskiego, stanowi nawiązanie do jednej z trzech cnót wiary. W ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, w szczególności mowa tu o jego skróconej formie Nadia, stanowiącej zdrobnienie rosyjskiego imienia Nadieżda.

Oczywiście, Nadzieja to kobieta, która ma swój świat i bardzo rzadko zaprasza do niego inne osoby. Ponadto, cechuje ją ogromna ambicja, ale nie zależy jej na robieniu wielkiej kariery zawodowej, gdyż dla Nadziei o wiele bardziej liczy się rodzina. Z pewnością, jest niezwykle wrażliwą osobą, która wszystko przeżywa ze zdwojoną siłą, w szczególności porażki. Oprócz tego, jest niezależna, woli samodzielnie załatwiać swoje sprawy, dlatego bardzo rzadko prosi innych o pomoc. Nie ulega wątpliwości to, że jak mało kto, potrafi zorganizować sobie plan dnia, za co ceniona jest nie tylko w domu, ale i w pracy. Ma w sobie ogromny potencjał, który najczęściej wykorzystuje. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Norma – etymologia tego imienia jest niejasna i znaleźć możemy kilka hipotez dotyczących pochodzenia tego imienia. Wedle jedenj hipotezy imię Norma to żeński odpowiednik imienia Norman, które pochodzi od germańskiego słowa northman oznaczającego „człowiek północy”. Prawdopodobnie określenie to odnosiło się do Wikingów. Wedle drugiej hipotezy imię Norma to imię stworzone przez Felice Romaniego, który napisał libretto do opery Norma Belliniego. Imię tytułowej bohaterki nawiązuje prawdopodobnie do łacińskiego znaczenia tego słowa, czyli zasada, reguła. Imię to jest dosyć popularne w krajach europejskich, ale w Polsce nigdy się szczególnie nie upowszechniło.

Norma należy do kobiet szlachetnych i mądrych, które cechują się żywą inteligencją, otwartym umysłem, umiejętnością obiektywnego spojrzenia na świat, na ludzi i na siebie samą. Poważnie podchodzi do życia, każdy pojawiający się w jej życiu problem dokładnie i skrupulatnie analizuje i rozwiązuje i zawsze stara się uczyć na własnych i cudzych błędach.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Nina – imię żeńskie, którego jasnej, jednoznacznej etymologii nie znamy. Z jednej strony w Polce imię to było znane dawniej wyłącznie jako zdrobnienie od Janiny lub Antoniny. Z drugiej strony imię to prawdopodobnie wywodzi się od imienia Ninos, które nosił mityczny fundator Niniwy i imperium asyryjskiego. Główną patronką tego imienia jest św. Nina (Nino), którą znamy także pod imieniem Krystiana i która zaszczepiła wiarę chrześcijańską w Gruzji.

Kobiety o imieniu Nina cechują się melancholijną i wrażliwą osobowością. Zazwyczaj są one bardzo skryte, nie ujawniają swoich myśli i uczuć, do szczęścia i zadowolenia nie potrzebują innych ludzi. Zadowala je ich własne towarzystwo i nigdy nie nudzą się same ze sobą. Obok swojej melancholijności są Niny pogodnymi, uśmiechniętymi kobietami, lubianymi w towarzystwie. Niezwykle rzadko okazują gwałtowne uczucia i emocje, zazwyczaj będą je hamowały i ukrywały w sobie do tego stopnia, iż obserwatorzy mogą je postrzegać jako obojętne i chłodne.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Noemi – imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego. Imię to pochodzi od hebrajskiego słowa No’ omiy, które oznacza „moja słodycz”, „moja rozkosz”. W Biblii, w starotestamentowej Księdze Rut, Noemi była żoną Elimeleka z Betlejem i matką dwóch jego synów. W czasie wielkiego głodu Noemi opuszcza rodzinne miasto i traci męża i synów. Później wraca, opiekuje się dzieckiem Rut.

Kobiety o tym imieniu cechują się dużą wrażliwością i delikatnością. Są z natury bardzo opiekuńcze i troskliwe i starają się zawsze i w każdych okolicznościach pomagać ludziom, zmniejszać ich troski i rozwiązywać ich problemy. Ta szczególna cecha charakteru przejawia się nie tylko w ich życiu rodzinnym i towarzyskim, ale i zawodowym. Noemi wybiera zawód i pracę o dużej odpowiedzialności, gdyż tylko taka praca da jej satysfakcję i poczucie spełnienia. Kobiety o tym imieniu cechują się dużą ambicją i chęcią uczestniczenia w wielkich sprawach. Chciałyby zmieniać świat, pomagać innym ludziom, wpływać na losy innych. Jeśli życie zawodowe nie umożliwia im realizacji tych pragnień, czują, że marnują życie i nie realizują swoich możliwości.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Nikola – imię żeńskie, które w Polsce nadawane jest od niedawna, jednak szybko zyskuje coraz większą popularność (na Zachodzie już jest bardzo popularne). Najprawdopodobniej pojawiło się pod wpływem francuskim lub angielskim. Jest to współcześnie wprowadzony do polszczyzny żeński odpowiednik imienia Mikołaj. Wywodzi się od greckich słów „nike”, oznaczającego „zwycięstwo” oraz „laos” – lud. Można je więc interpretować jako „ta, która zwycięża dla ludu” albo „zwyciężczyni”. Znane są także inne formy tego imienia, takie jak Nicola, Nicole i Nicol, jednak występują one znacznie rzadziej, a ponadto Rada Języka Polskiego wydała o nich negatywną opinię. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?