‘22 czerwca’ Imię

Modne imię:

Paulina – to imię o źródłosłowie łacińskim, będące żeńską formą imienia Paulin, utworzonego od imienia Paweł, wywodzącego się z kolei od słowa „paulus”, oznaczającego „drobny, mały”. Imię Paulina może też oznaczać osobę przynależną do Paulusa. W Polsce nadawane jest od XIV wieku, dawniej cieszyło się sporą popularnością, obecnie znów staje się bardzo modne.

Paulina obdarzona jest silnie rozwiniętą intuicją, która nigdy jej nie zawodzi. Cechuje ją refleksyjny charakter i skłonność do głębokiej zadumy, zagłębiania się w sobie, zajmowania się swoimi sprawami. O takich osobach jak ona mówi się „cicha woda”. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Imię męskie, utworzone od łacińskiego imienia ‚Paulus’ (Paweł), oznaczającego „należący do Paulusa, pochodzący od Paulusa”.

Paulin jest osobą zaradną, umiejącą sobie doskonale radzić w życiu. Ma mnóstwo ciekawych pomysłów, które z entuzjazmem realizuje. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Jeśli natomiast czegoś nie jest w stanie dokonać sam, potrafi sobie świetnie dobierać współpracowników.

Niestety nie ma łatwego charakteru, stąd też przebywanie w jego towarzystwie często narażone jest na niepewność, z którą stroną jego osobowości aktualnie mamy do czynienia. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?