‘3 czerwca’ Imię

Modne imię:

Anatol – imię pochodzenia greckiego, wywodzi się od słowa anatolikós ‘człowiek ze wschodu’ lub ‘człowiek z krainy zwaną Anatolią, leżącą obecnie na terenie Turcji’. W naszym kraju jest ono mało znane, noszą je głownie starsi panowie urodzeni w województwach wschodnich, w szczególności wyznawcy prawosławia.

Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu posiada dobre serce, chętnie pomaga innym w potrzebie, nawet kosztem swego wolnego czasu i czasami rodziny. Poza tym, cechuje go sprawiedliwość, nie znosi kłamstwa, gdyż uważa, że prawda jest w życiu najważniejsza. Niestety, nie uznaje kompromisu, jeżeli chodzi o przestrzeganie zasad etycznych, dlatego jego dzieci zwykle toczą z nim boje, ponieważ ciągle ogranicza im wszelkiego rodzaju swobody, nie chcąc ich narazić na zło tego świata. Oprócz tego, Anatol wszystko wie najlepiej, w związku z czym jest trudnym pracownikiem i jeszcze trudniejszym pracodawcą, bowiem nigdy nie pozwoli na to, by ktoś zaproponował inną strategię niż on, a więc indywidualiści to jego najwięksi wrogowie. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Leszek – imię pochodzenia staropolskiego, wywodzi się od słowa lstiti / lścić ‘działać chytrze, podstępnie, sprytem, sposobem, oszukiwać’. W związku z czym może oznaczać ‘człowieka sprytnego, umiejącego zwieść innych ludzi’. Poza tym, w źródłach historycznych możemy odnaleźć jego formy pokrewne takie jak Leszko i Lstek. Niektórzy etymolodzy też uważają, iż stanowi ono formę pierwotną imienia Lech.

Otóż, mężczyzna o tym imieniu zazwyczaj jest skryty, często stoi gdzieś z boku, nie bierze udziału w rozmowie, sprawia wrażenie wyobcowanego. Nie udziela się towarzysko, niechętnie zabiera głos, ale za to jest czujnym obserwatorem. Poza tym, w pracy jest ceniony za profesjonalizm i dokładność, bowiem zawsze wszystkie powierzone mu obowiązki wykonuje tak, jak należy. Niestety, przeważnie w życiu osobistym jest mu trudno porozumieć się z partnerką życiową, gdyż ciągle ma mu za złe to, iż nie mówi jej wszystkiego, tylko posiada ciągle jakieś tajemnice, które ukrywa przed nią. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Kewin – imię pochodzenia celtyckiego, powstało od imienia Caoimhín st. irl. Coemgen, oznaczającego ‘ładny, przystojny’. Imię trafiło do Polski z języka angielskiego w latach 70. XX wieku. Ponadto w naszym kraju zostało spopularyzowane głównie za sprawą tytułowego bohatera filmów pt. „Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Yorku”. Obecnie cieszy się ono umiarowym zainteresowaniem.

Należy podkreślić to, iż Kewin to indywidualista, który zawsze wszystko wie najlepiej i nigdy nikogo nie prosi o pomoc, bowiem sam rozwiązuje swoje kłopoty. Oczywiście, jest on niezwykle zaradny, potrafi bronić swoich racji i przekonać innych do własnego stanowiska. W związku z powyższym mężczyzna o tym imieniu to urodzony przywódca, polityk czy mówca, który potrafi pociągnąć za sobą tłumy. Ale mimo wielu zdolności nie dąży on do wielkiej kariery zawodowej, gdyż sprawy doczesne go męczą. Dlatego kiedy ma wolną chwilę, ucieka w świat marzeń, gdzie nikt nie ma prawa wstępu. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Paula – żeński odpowiednik imienia Paweł, które pochodzi od łacińskiego słowa Paulus, oznaczającego „mały, drobny„. Od imienia Paula powstało imię Paulina. Często Paula stanowi właśnie zdrobnienie imienia Paulina.

Kobiety o imieniu Paula są bardzo uczuciowymi i wrażliwymi osobami, która kierują się w życiu przede uczuciami i intuicją. Są niezwykle delikatne, nieco nerwowe, pełne kobiecości i wdzięku. Charakteryzują się częstymi wahaniami nastroju – od euforii, radości i zadowolenia przechodzą do smutku i rozpaczy z powodu każdego niemiłego incydentu. Niezwykle silnie przeżywają krytykę ze strony ważnych dla niej osób, szorstkie i niemiłe słowa, lekceważenie ze strony innych. Bardzo podatne na wpływy innych, nie potrafią zlekceważyć czyichś nieprzyjemnych uwag, negatywnej opinii na swój temat. Nie cierpią kłótni, konfliktów, konfrontacji i napięć. Paula cechuje się zazwyczaj silnym uzależnieniem swojego samopoczucia od emocji i opinii innych. Sama nigdy nie rzuca słów na wiatr, jest bardzo delikatna i dyskretna wobec innych, zawsze dotrzymuje danego słowa.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Maciejimię męskie pochodzenia hebrajskiego. Hebrajska forma imienia Matatjahu oznacza „dar od Boga”, „dar Jahwe”. Polska wersja imienia – Maciej powstała prawdopodobnie ze spolszczenia węgierskiego imienia Matyas (wymawiane Maciasz). Co ciekawe, do XVI wieku imiona Maciej i Mateusz nie były w Polsce rozróżniane jako osobne imiona. W średniowieczu popularna była forma Maćko. Maciej obchodzi imieniny 11 listopada, 30 stycznia, 24 lutego, 14 maja, 3 czerwca.

Mężczyźni o tym imieniu są zarazem ekstrawertykami i introwertykami. Cechują ich często sprzeczne i kontrastowe cechy i postawy. Bywają zazwyczaj spokojni, cechuje ich równowaga ducha, lubią cichy i łagodny tryb życia. Cenią sobie uroki życia małżeńskiego i rodzinnego, lubią otaczać się pięknem. Należą do osób wrażliwych, bardzo wrażliwi są szczególnie na krzywdę innych. Mają bogate i uporządkowane życie wewnętrzne, zawsze ciekawi są nowych rzeczy, otwarci na nowe dziedziny życia, wiedzę i nowe doświadczenia. Przy tym są zazwyczaj pewni siebie, z zacięciem moralizatorskim.

Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?