‘15 grudnia’ Imię

Modne imię:

Euzebiusz – imię męskie pochodzenia greckiego, które pochodzi od słowa oznaczającego „bogobojny, święty”. Imię nie należy u nas do bardzo popularnych.

Mężczyźni o imieniu Euzebiusz należą do cierpliwych, spokojnych i systematycznych osób o skłonnościach introwertycznych. Bardzo opanowani, łagodni i zrównoważeni w każdej sytuacji. Ich najważniejszymi cechami są skrupulatność i wytrwałość, dzięki którym świetnie radzą się z pracami wymagającymi systematyczności i dokładności. Swoje obowiązki zawsze wypełniają solidnie i dokładnie, będą nawet robić więcej niż się od nich wymaga. Mają bardzo silne poczucie obowiązkowości – solidne wykonywanie powierzonych im zadań to dla nich sprawa honoru. Bardzo skrupulatny, dokładny o analitycznej inteligencji, świetnie sprawdzi się w zawodach adwokata, nauczyciela, farmaceuty, natomiast będzie miał trudności w wypadku zawodów wymagających kreatywności, spontaniczności, oryginalności. Euzebiusz nie lubi u innych ludzi lekceważącego i niedbałego podejścia do pracy, roztargnienia, impulsywności i spontaniczności. Lubi jasne, sprecyzowane sytuacje, a unika dwuznacznych, skomplikowanych spraw i związków.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Nina – imię żeńskie, którego jasnej, jednoznacznej etymologii nie znamy. Z jednej strony w Polce imię to było znane dawniej wyłącznie jako zdrobnienie od Janiny lub Antoniny. Z drugiej strony imię to prawdopodobnie wywodzi się od imienia Ninos, które nosił mityczny fundator Niniwy i imperium asyryjskiego. Główną patronką tego imienia jest św. Nina (Nino), którą znamy także pod imieniem Krystiana i która zaszczepiła wiarę chrześcijańską w Gruzji.

Kobiety o imieniu Nina cechują się melancholijną i wrażliwą osobowością. Zazwyczaj są one bardzo skryte, nie ujawniają swoich myśli i uczuć, do szczęścia i zadowolenia nie potrzebują innych ludzi. Zadowala je ich własne towarzystwo i nigdy nie nudzą się same ze sobą. Obok swojej melancholijności są Niny pogodnymi, uśmiechniętymi kobietami, lubianymi w towarzystwie. Niezwykle rzadko okazują gwałtowne uczucia i emocje, zazwyczaj będą je hamowały i ukrywały w sobie do tego stopnia, iż obserwatorzy mogą je postrzegać jako obojętne i chłodne.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Cecylia – żeński odpowiednik imienia Cecyliusz. Imiona te mają pochodzenie łacińskie i wywodzą się od łacińskiego słowa caecus oznaczającego „ciemny, wątpliwy, ślepy”. Imię nawiązuje do rzymskiego rodu Cecyliszów. Cecylia obchodzi imieniny 22 listopada, 10 czerwca, 21 października, 16 kwietnia.

Kobieta o imieniu Cecylia jest silną, praktyczną osobowością. Ma racjonalne, trzeźwe podejście do życia i lubi podejmować się praktycznych zadań. Cechuje się dużym poczuciem odpowiedzialności i każde zadanie, którego się podejmuje, wykonuje sumiennie i dokładnie. W działaniu Cecylie są konsekwentne, posiadają ścisły, techniczny umysł, który pozwala im osiągać wiele. Poza praktycznością posiadają również dużą wiedzę i często osiągają wielkie rzeczy. Jest bardzo wrażliwa na wszelkie porażki i niepowodzenia, które wyprowadzają ją z równowagi i powodują wybuchy gniewu. Mimo jednak przeszkód na drodze do celu, nie ustępują i nie rezygnują, ale konsekwentnie kroczą przed siebie. Nie boją się ciężkich zadań. Istotną cechą ich charakteru jest także przekora. Zdarzają się sytuacje, gdy postępują wbrew temu, czego się od nich oczekuje.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Celina – imię pochodzenia łacińskiego. Badacze wskazują dwa możliwe jego źródłosłowy. Według pierwszego wywodzi się ono od słowa „caelum”, oznaczającego niebo. Z kolei według drugiego – od słowa „caecus” – ciemny, ślepy, wątpliwy. Stanowiłoby wówczas nawiązanie do rzymskiego rodu Cecyliuszów (łac. Caecilius lub Caecilianus). Imię to może być także skróconą formą imienia Marcelina. Ma ono długą historię, jednak nigdy nie udało mu się zdobyć znaczącej popularności. W Polsce występuje dopiero od XIX wieku.

Ogromnie dynamiczna, ruchliwa, niepotrafiąca usiedzieć na jednym miejscu – taka jest każda Celina. Musi pozostawać w ciągłym ruchu, tańczyć lub śpiewać. Zajmuje się wieloma sprawami jednocześnie, jednak niewiele z nich potrafi doprowadzić do końca. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?