‘21 lipca’ Imię

Modne imię:

Prokop – imię pochodzenia greckiego, wywodzi się od słowa prokope ‘postęp, rozwój, gotowość’, dlatego mężczyzna noszący to imię jest zawsze gotowy do działania. Ponadto, wyróżnia się ogromną kreatywnością i potrafi znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Oprócz tego, Prokop charakteryzuje się wielką ambicją, w związku z czym stale doskonali swoje zdolności i zazwyczaj kończy kilka fakultetów, dlatego nie ma problemów ze znalezieniem wymarzonej pracy.

Przede wszystkim, korzysta z życia, nie chce zmarnować ani jednego dnia, w związku z czym nie traci czasu na załatwianie błahych spraw czy żywienie urazy do innych ludzi. Poza tym, w dążeniu do celu cechuje go upór, gdyż jest on osobą bardzo wytrwałą, która za wszelką cenę chce osiągnąć wyznaczony sobie cel w życiu. Z pewnością, dużą wagę przywiązuje do tego, co na jego temat mówią inni, bowiem niesamowicie mu zależy mu na dobrej opinii wśród współpracowników, kolegów, sąsiadów czy rodziny. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Benedykt – imię męskie pochodzenia łacińskiego, które pochodzi od łacińskiego słowa benedictus oznaczającego „tego, któremu się dobrze życzy” lub „tego, o którym się dobrze mówi„. Benedictus oznacza także „błogosławiony”. Imię stało się popularne za sprawą Benedykta z Nursji, który był założycielem opactwa benedyktynów na Monte Cassino.

Mężczyźni o imieniu Benedykt są zazwyczaj naturami samotniczymi, introwertycznymi, które stronią od towarzystwa, zawierania nowych znajomości, ożywionego życia towarzyskiego. Najlepiej czują się w zaciszu własnego pokoju lub podczas samotnych wędrówek i spacerów. Mężczyźni ci nie zawierają ani trwałych przyjaźni i znajomości, ani nie angażują się na długo w związki miłosne. Często zmieniają partnerki i niezwykle rzadko potrafią całkowicie zaangażować się w związek. Zawsze chcą pozostać wolnymi, niezależnymi osobami, które samodzielnie i suwerennie podejmują decyzję. Bardzo trudno przychodzi im podporządkować się komuś, zrezygnować ze swoich racji na rzecz drugiej osoby, poświęcić się. Benedykt posiada bardzo zmienny charakter, łatwo u niego o sprzeczne i szybko zmieniające się nastroje. Życie codzienne spędzane z nimi bywa ciężkie.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Klaudiusz to męskie imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy dwóch rzymskich rodów Klaudiuszy, która z kolei pochodzi od nazwy miasta Clausus. W Polsce imię to znane jest od XVIII wieku.

Klaudiusz jest osobą bardzo nerwową, lecz wrażliwą. Posiada duszę artysty, jego psychika jest bardzo chwiejna. Raz odnosi sukcesy, innym razem z kolei spotykają go same niepowodzenia i rozczarowania. Wszystko bierze bardzo do siebie. Raczej nie umie pogodzić się z przeciwnościami i trudnościami, których los mu niestety nie oszczędza. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Paulina – to imię o źródłosłowie łacińskim, będące żeńską formą imienia Paulin, utworzonego od imienia Paweł, wywodzącego się z kolei od słowa „paulus”, oznaczającego „drobny, mały”. Imię Paulina może też oznaczać osobę przynależną do Paulusa. W Polsce nadawane jest od XIV wieku, dawniej cieszyło się sporą popularnością, obecnie znów staje się bardzo modne.

Paulina obdarzona jest silnie rozwiniętą intuicją, która nigdy jej nie zawodzi. Cechuje ją refleksyjny charakter i skłonność do głębokiej zadumy, zagłębiania się w sobie, zajmowania się swoimi sprawami. O takich osobach jak ona mówi się „cicha woda”. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Daniel – biblijne imię pochodzenia hebrajskiego, w języku tym „Danijjel” oznacza „Bóg jest moim sędzią (obrońcą)” lub, według tekstów akadyjskich „potężny jest mój Bóg”. Nadawane jest w całym chrześcijańskim świecie, również w żeńskiej formie Daniela. W Polsce nadawane od XIV wieku, początkowo bardzo popularne, później nieco zapomniane, obecnie znów coraz modniejsze, jednak zdecydowanie bardziej w formie męskiej.

Daniel jest niezwykle zrównoważony i opanowany, ma spokojną, flegmatyczną naturę, nigdy się nie denerwuje i nie traci zimnej krwi. Jest zwolennikiem zasady „spiesz się powoli”, co często bywa denerwujące dla otoczenia. Porażki i niepowodzenia skrywa pod maską humoru i uśmiechu. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?