‘9 lipca’ Imię

Modne imię:

Lukrecja – imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa lucretius ‘zysk korzyść’, później nawiązywało do rzymskiego rodu Lukrecjuszów, czyli oznacza ‘kobietę należącą do rodu Lukrecjuszów’. W naszym kraju jest znane od wieku XV, jednak nigdy nie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a przez wielu jest odbierane nawet jako śmieszne.

Przede wszystkim, kobieta o tym imieniu jest silna, zaborcza, zawsze musi mieć to, czego pragnie i nigdy nie rezygnuje z realizacji swoich marzeń, choćby były one wręcz nieosiągalne. Poza tym, bywa agresywna, zwłaszcza kiedy ktoś się jej sprzeciwia, dlatego niekiedy mężczyźni się jej obawiają. Ale z drugiej strony gdy sobie kogoś upatrzy, to wtedy potrafi danego pana owinąć sobie wokół palca. Warto zaznaczyć to, że Lukrecja rzadko zakłada własną rodzinę, gdyż nigdy nie ma na to czasu, bowiem ciągle na pierwszym miejscu jest kariera zawodowa. Niestety, cechuje ją też żądza posiadania, w związku z czym bardzo dużą wagę przywiązuje do rzeczy materialnych, pragnie bogactwa i zrobi wszystko, by żyć w luksusie.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Ludwika – imię pochodzenia starogermańskiego, wywodzi się od słów blut lub chlod ‘sławny’ i wik ‘walka, bitwa’, a więc oznacza kobietę, która zdobyła sławę w bitwach, stanowi żeński odpowiednik imienia Ludwik. W Polsce jest ono znane od XV wieku, ale nigdy cieszyło się dużą popularnością. Obecnie, uznawane jest za niemodnie i głownie noszą je kobiety w starszym wieku.

Z pewnością, kobieta o tym imieniu posiada wiele talentów, w szczególności artystycznych. Ponadto Ludwika to osoba niesamowicie zaradna, potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Poza tym, jest zasadnicza i trudno przekonać ją do swoich racji, gdyż bywa też uparta. Oprócz tego, wszędzie jej pełno, ponieważ jest postacią niezwykle energiczną, która nie może usiedzieć długo w jednym miejscu. Warto podkreślić to, iż zawsze wytrwale dąży do celu, który przeważnie osiąga dzięki swej pracowitości. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Cyryl – imię męskie wywodzące się z języka greckiego. Imię pochodzi od słowa kyrios, oznaczającego „pan, władca”.

Mężczyźni o tym imieniu są spokojnymi, zrównoważonymi osobami, ceniącymi sobie spokój i ład. Szczególnie dobrze czują się w spokojnej, cichej atmosferze, nienawidzą zaś chaosu, hałasu, zamieszania i stresujących sytuacji, gdy decyzje należy podjąć natychmiast. Zawsze rozważają każdą sprawę, każdy problem dokładnie i spokojnie, kierują się w życiu przede wszystkim rozumem i logiką. Cyryl jest spokojny, zrównoważony, rozsądny, a przy tym przedsiębiorczy i zaradny. Najlepiej czuje się w zawodach wymagających skupienia, ciszy i spokojnej, systematycznej pracy. Bez wątpienia będzie Cyryl należał do najbardziej obowiązkowych, systematycznych i dokładnych pracowników, nigdy nie zaniedbujących swoich obowiązków. W kontaktach z innymi zawsze potrafi zachować spokój i zimną krew, nie daje się ponieść negatywnym emocjom.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Korneli – imię męskie pochodzenia łacińskiego, które – podobnie jak imię Korneliusz, Kornel – wywodzi się od nazwy rzymskiego rodu Korneliuszy (łac. Kornelii). Etymologia samej nazwy rodu jest niejasna. Z jednej strony nazwa ta może pochodzić od łacińskiego słowa cornu, czyli „róg” lub cornus, czyli „dereń”. Z drugiej strony jest hipoteza, iż nazwa owego rzymskiego rodu może wywodzić się od nazwy pola Corne w Tusculum. W dawnych polskich dokumentach zachowały się zapiski tego imienia w formie Corneliusz (z 1402 roku) oraz spolszczone formy pochodne Kornosz, Kornasz ( z 1412 roku).

Mężczyźni o imieniu Korneli są zazwyczaj wrażliwymi i niespokojnymi osobami o introwertycznym usposobieniu. Bardzo łatwo u nich o wahania nastroju, nieuzasadnione okresy melancholii i apatii lub niespodziewane wybuchy radości i entuzjazmu. Trudno od niego wymagać równowagi wewnętrznej, spokoju i opanowania, gdyż wszelkie wydarzenia, spotkania, scysje mocno na niego wpływają. Zazwyczaj jednak, gdy nie spotykają go stresujące i trudne sytuacje, Korneli jest pogodnym, wesołym mężczyzną, który stara się być zawsze życzliwy i pomocny dla innych ludzi.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Kornel – imię męskie pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się od nazwiska rzymskiego rodu Korneliuszy (Cornelli), podobnie jak imię Korneliusz lub Korneli. Sama nazwa rzymskiego rodu nie ma jasnej etymologii – może pochodzić od łacińskiego słowa cornu, oznaczającego „róg” bądź od łacińskiego cornus, oznaczającego „dereń”. Wedle innej hipotezy nazwa rodu może pochodzić także od nazwy pola Corne w Tusculum. W dawnych dokumentach polskich imię najpierw występowało w formie Cornelius, a także w spolszczonych formach Kornosz, Kornasz.

Mężczyźni o imieniu Kornel są wrażliwymi, życzliwymi i pogodnymi osobami, zazwyczaj o optymistycznym podejściu do życia. Zawsze starają się być dobrymi i pomocnymi dla innych ludzi, zawsze spieszą z pomocą, dobrą radą. Bardzo często działają także charytatywnie, udzielają się społecznie i bezinteresownie pomagają potrzebującym. Bez wątpienia należą do szlachetnych i szczerych natur, nie kierują się własnymi korzyściami ani zyskami. Pieniądze, dobrobyt i poczucie bezpieczeństwa nie jest dla niego najważniejsze. Dla niego życie to umiejętność cieszenia się chwilą, pogodne i optymistyczne podejście do wszystkiego, co nas spotyka.

Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?