‘27 listopada’ Imię

Modne imię:

Żaneta – imię żeńskie pochodzenia francuskiego, które jest spolszczoną wersją imienia Jeanette – zdrobnienia od Jeanne (polskiej Janina lub Joanny). Imię to nie jest bardzo popularne w Polsce.

Kobiety o imieniu Żaneta są pewnymi siebie, przebojowymi, zdecydowanymi osobami, które nie boją się trudnych wyzwań.  Uwielbiają podejmować nowe przedsięwzięcia, ciągłe zmiany i zwroty akcji w ich życiu dodają im energii i pozytywnej siły do mierzenia się z losem. Bardzo przedsiębiorcze, zdecydowane, zawsze dążą do niezależności i pełno w nich niepokoju, pchającego je do nieustannego, twórczego działania. Stawiają sobie wyraźne cele i dążą do nich, a wszelkie porażki i niepowodzenia nie zniechęcają ich w żadnym stopniu. Żaneta posiada umysł przenikliwy i żywą inteligencję, interesuje się wszystkim, ma szerokie horyzonty myślowe. Ma ogromny potencjał do osiągania rzeczy wielkich. Ma poczucie własnej wartości i nie boi się niczego, co niesie ze sobą życie. Ma zdecydowaną, silną wolę, która wraz z pracowitością i umiejętnością zachowania zimnej krwi pomaga jej realizować wielkie plany.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Damazy – imię męskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od greckiego słowa „damadzu”, które oznacza „zdobywać, podbijać”. Imię Damazy oznacza więc „ten, który zdobywa” lub „zdobyty, ujarzmiony, łagodny”.

Mężczyźni o imieniu Damazy są przedsiębiorczymi, zaradnymi i mądrymi ludźmi. Doskonale prowadzą swoje interesy, a sprzyja temu to, iż w głowie mają pełno pomysłów, planów do realizacji i interesujących koncepcji, które chcą wprowadzić w życie. Mogą przy tym wykazywać pewne niezdecydowanie i chwiejność, a od nadmiaru pomysłów i idei czasami bywają niekonsekwentni w działaniu. Mimo  wszystko chętnie wypełniają obowiązki na nich nałożone i te, które sami na siebie wzięli. W sytuacjach kryzysowych bywa władczy i stanowczy, potrafi pokierować trudną sprawą do końca, przejąć kontrolę nad trudnym przedsięwzięciem, choć w głębi duszy pozostaje zawsze niepewny siebie. Choć czuje niejednokrotnie, że nie ma racji, nie przyzna się do tego, ale dalej będzie szedł przed siebie i kontynuował rozpoczęte przedsięwzięcie. Wszelkie trudności, klęski i porażki znosi mężnie – bez narzekań, bez skarżenia się i użalania nad sobą.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Zygfryd – imię męskie pochodzenia germańskiego. Pochodzi od połączenia słów sigu, oznaczającego „zwycięstwo” i fridu, oznaczającego „opiekę”. Imię oznacza więc tego, który zapewnia bezpieczeństwo swoim podopiecznym. W Polsce imię to znane jest od średniowiecza i występowało w różnych formach, m.in. Zebrzyd, Zybrzyd, Zewrzyd, Zywrzyd. Żeński odpowiednik tego imienia to Zygfryda.

Mężczyźni o tym imieniu są bardzo energiczni i ruchliwi. Cechuje ich duża ruchliwość, dynamiczność i ciągłe gonienie za nowymi projektami. Za tymi cechami charakteru może iść pewna niestałość, niesolidność i chwiejność. Mężczyźni ci będą często gonić za niemożliwymi do realizacji projektami, a wszelkie, nawet niewielkie, przeszkody zniechęcają ich i sprawiają, iż porzucają to, co zaczęli robić. Zygfryd bardzo ceni swą niezależność, a przy tym jest zawsze szczery i otwarty. Nie waha się powiedzieć najokrutniejszej nawet prawdy, zawsze powie, co mu leży na sercu, przez co niejednokrotnie bywa przykry. Jest bardzo pewny siebie i niewiele rzeczy potrafi zachwiać tę pewność. Nigdy jednak nie jest dwulicowy ani wyrachowany.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Jozafat – imię męskie pochodzenia semickiego, imię to należy do imion teoforycznych, czyli odnoszących się do bóstwa. Imię to pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza ono „Bóg osądził„. Jego synonimem znaczeniowym jest imię Abidan. W Polsce były używane także formy Józefat oraz Józafat, powstałe przez pomieszanie imion Jozafat i Józef.

Mężczyzna o imieniu Jozafat cechuje się spokojnym, zrównoważonym usposobieniem. Potrafi być obiektywny w każdej sytuacji i nigdy emocje i prywatne interesy nie przysłaniają mu właściwej oceny ludzi i sytuacji. Jest poważnym, rozsądnym i odpowiedzialnym mężczyzną, na którym zawsze można polegać. Kwestią honoru jest dla niego dotrzymanie słowa, spełnienie obietnic, sumienne wywiązanie się z wszelkich zobowiązań. Jozafat jest z natury pracowitym i sumiennym człowiekiem. Praca stanowi dla niego istotną wartość, gdyż pomaga rozwijać swoje możliwości i ukryte talenty, doskonalić się i zmieniać codzienne warunki naszego życia. Z pewnością można o nim powiedzieć, że jest szlachetnym człowiekiem, ale nie demonstruje tego nigdy, zawsze pozostaje tajemniczy i nieco na uboczu toczących się spraw.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Wirgiliusz – lub Wergiliusz; imię męskie pochodzenia łacińskiego, które oznacza „gałązkę winorośli„. Imię to wywodzi się od rzymskiego rodu Wirgiliuszów, Wergiliuszów. Dwóch świętych nosiło to imię.

Mężczyzna o imieniu Wirgiliusz jest zawsze energiczny, żywy i dynamiczny. Wszędzie go pełno, a czuje, że żyje dopiero wówczas, gdy dzieje się dużo wokół niego, a on może działać, planować, nadzorować, doradzać, wtrącać się, podejmować decyzje, zmieniać i reorganizować plany itp. Jego żywiołem jest ruch, ciągłe zmiany i zawirowania. Nudzi go stabilizacja, stałość i w takich warunkach czuje, że nie jest potrzebny, a jego życie traci swój sens. Z tego powodu uwielbiają zmiany w każdej dziedzinie życia, podróże, przeprowadzki. Dopóki nie znajdą pracy, która przyniesie im satysfakcję, będą zmieniać miejsca pracy często i pochopnie. Świetnie natomiast Wirgiliusz sprawdzi się w zawodach artystycznych – pasjonuje ich praca w teatrze, organizowanie spektakli i perfomance’ów, taniec, śpiew, aktorstwo. Jednocześnie za tą żywością i energicznością idzie żywa inteligencja analityczna i syntetyczna jednocześnie.

Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?