‘15 lutego’ Imię

Modne imię:

Walenty – imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa valens ‘silny, mocny’. Warto zwrócić uwagę na to, że chociaż w naszym kraju jest znane już od średniowiecza, nigdy nie cieszyło się dużą popularnością, gdyż św. Walentego przez stulecia kojarzono z patronem osób chorych i upośledzonych. Obecnie nadawane jest także rzadko, a jeżeli już to najczęściej jako drugie imię, np. po dziadku czy pradziadku.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że Walenty to człowiek sympatyczny, ale ciągle bujający w obłokach. Dlatego zazwyczaj nie reaguje na inne osoby, w zawiązku z czym aby przywrócić go do rzeczywistości, trzeba nim potrząsnąć. Ale w tym wypadku najczęściej jest tak zdezorientowany, że czasami kontynuuje rozmowę, którą wcześniej prowadził sam ze sobą. Z pewnością, Walenty jest życzliwy i zawsze chętny do pomocy innym, oczywiście udziela jej bezinteresownie. Poza tym, złości się, kiedy ktoś mu przeszkadza w medytacji, gdyż powrót do rzeczywistości jest dla niego bardzo ciężki. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Alicja – imię, którego etymologia nie jest do końca jasna. Niektórzy uważają, iż pochodzi ono od greckiego słowa alethia  ‘prawda’, które w średniowieczu zapisywane było jako alicia, ‘alitia’. Inni etymolodzy wskazują na to, iż to imię pochodzi od francuskiego słowa Aleis ‘ o szlachetnym usposobieniu’, a jeszcze inni uważają, że jest ono skróconą formą imienia Adelajda. Przede wszystkim, wielu osobom kojarzy się to imię z bajkową dziewczynką, która przeniosła się do czarodziejskiej krainy.

Na początku trzeba powiedzieć o tym, iż Alicja to silna kobieta, nie wzrusza się łatwo, trudno też na jej twarzy odnaleźć jakiekolwiek emocje, które skrzętnie ukrywa. Poza tym, jest osobą z klasą, co podkreśla swym strojem, zachowaniem i wypowiedziami. Warto też zwrócić uwagę na to, iż posiada dobre serce i nie jest w stanie wyrządzić drugiej osobie krzywdy. A, co najważniejsze nie jest typem chwalipięty, ponieważ nigdy nie mówi głośno o swoich planach czy marzeniach, tylko wytrwale dąży do ich realizacji, ale po cichu. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Jordan – imię pochodzenia hebrajskiego, wywodzi się od słów yeor i Dan ‚rzeka Dan’. Przede wszystkim, większości osób kojarzy się ono wyłącznie z rzeką, w której Jezus Chrystus został ochrzczony przez Jana Chrzcielna. Warto zwrócić uwagę na, iż w Polsce to imię było już znane w wieku X, bowiem, do naszego kraju przybyło wraz z chrześcijaństwem. Niestety, nie zdobyło nigdy ono wielkiego uznania, a obecnie nosi je około 600 panów.

Mężczyzna o imieniu Jordan jest bardzo skrytą osobą, która nie lubi mówić o sobie i dzielić się swoimi uczuciami czy myślami z innymi. Przede wszystkim, wyróżnia się wielką inteligencją, w związku z czym jest on cenionym pracownikiem, który uwielbia się rozwijać się zawodowo. Kojonymi jego atutem jest subtelne poczucie humoru oraz niesamowita wrażliwość. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Georgina – imię pochodzenia łacińskiego, które pochodzi od słowa georgius, oznaczającego „rolnik, ogrodnik”. W wielu językach imię to stanowi żeński odpowiednik imienia Jerzy (Georg). Imię Georgina w Polsce występuje niezwykle rzadko.

Kobiety o imieniu Georgina są niezwykle ambitnymi, przedsiębiorczymi i nieco dumnymi osobami, które zawsze dążą wytrwale do realizacji założonych celów, a miarą ich szczęścia jest osiąganie sukcesów zawodowych i towarzyskich. Jednocześnie należy Georgina do kobiet bardzo ostrożnych, rozsądnych, które każdą decyzję i każde posunięcie poprzedzają długim namysłem, rozważeniem wszelkich plusów i minusów zaistniałej sytuacji oraz przewidywaniem skutków przedsięwzięcia, w którym zamierzają brać udział. Szczególnie w dziedzinie życia zawodowego nigdy nie podejmują natychmiastowych decyzji, nie kierują się impulsem lub intuicją, a rozważnym, spokojnym namysłem. Georgina cechuje się ponadto żywą, analityczną inteligencją, która pozwala jej koncentrować się na tym, co w danym momencie jest najważniejsze, a pomijać mało ważne dla danej sprawy szczegóły.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Klaudia – imię żeńskie pochodzące z języka łacińskiego. Imię pochodzi od nazwy rzymskiego rodu Klaudiuszów. Większość kobiet pochodzących z tego rodu nosiło to właśnie imię. Trzy święte katolickie nosiły to imię.

Kobiety noszące imię Klaudia są zazwyczaj bardzo życzliwymi, serdecznymi i bardzo wrażliwymi. Zawsze starają się pomóc osobom potrzebującym pomocy, pocieszyć, przynieść ulgę i wsparcie. Klaudia ma wielkie serce i do każdego odnosi się z miłością, serdecznością i współczuciem. Jej cechą charakterystyczną jest także duża wyrozumiałość – szybko i łatwo wybacza innym ich przewiny, złośliwości i krzywdy, które są jej wyrządzane. Są szczęśliwe, gdy mogą komuś pomóc, oddać mu przysługę, przysłużyć się do poprawy czyjegoś losu, a w zamian nigdy nie oczekują wdzięczności ani pochwał. Potrafi poświęcać się innym, nie oczekując w zamian niczego. Urodzona altruistka, świetnie sprawdza się w zawodach wymagających delikatności, udzielania pomocy i wsparcia. Zawód lekarza, pielęgniarki, pracownika społecznego, pedagoga to wymarzone dla niej zawody.

Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?