‘28 sierpnia’ Imię

Modne imię:

Bonifacy  – imię pochodzenia łacińskiego, które posiada dwa znaczenia. Otóż, może pochodzić od słów bonum fatum ‘dobry los’ lub od bene facio ‘dobrze czynić, pomagać innym’, a wiec oznacza ono ‘dobroczyńcę’. Trzeba zaznaczyć to, iż do Polski przybyło wraz z benedyktyńskimi misjonarzami, a dziś należy do bardzo rzadkich imion męskich.

Na początku musimy wspomnieć o tym, że Bonifacy to stanowczy człowiek, zawsze dążący do realizacji swych marzeń. Nigdy nie wątpi to, że odniesie sukces w danej dziedzinie. Przede wszystkim, polega na swoim rozsądku, w podejmowaniu decyzji nie kieruje się sercem lub intuicją. Oczywiście, Bonifacy to typ perfekcjonisty, który wszystko umie wykonać najlepiej i nikt nie jest w stanie mu dorównać. Dlatego ciągle krytykuje innych, co skutkuje tym, że prawie w ogóle nie posiada znajomych, nie mówiąc już o przyjaciołach. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Wanesa – imię pochodzenia literackiego, zostało wykreowane przez irlandzkiego pisarza Jonathana Swifta, pochodzi od pierwszych sylab imienia i nazwiska jego przyjaciółki Esther Vanhomrigh. Poza tym, należy zwrócić uwagę na to, że nie posiada swego męskiego odpowiednika. W naszym kraju pojawiło się stosunkowo niedawno, gdyż w latach 60. XX wieku o od tego czasu cieszy się dużą popularnością.

Przede wszystkim, Wanesa  jest kobietą pomysłową, zawsze jest gotowa się podjąć nowego wyzwania. Nie lubi samotności, kocha być w towarzystwie, zwłaszcza krewnych i przyjaciół. Ponadto, osoba o tym imieniu to urodzona dyplomatka, potrafi rozmawiać z ludźmi, uważnie, słucha tego, co mają jej do powiedzenia, a gdy się z nimi nie zgadza, mówi o tym otwarcie, ale nigdy na siłę nie stara się przekonać kogoś do swego stanowiska. Oprócz tego, jest bardzo pracowita, od małego wie, czego chce i robi wszystko, by to osiągnąć. Trzeba także podkreślić to, iż nie jest osobą konfliktową, mało tego jak mało kto potrafi zjednać ze sobą zwaśnionych przyjaciół. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Patrycy imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa patricius ‘szlachetnie urodzony, patrycjuszowski’. Ponadto, często używane jest zamiennie z imieniem Patrycjusz. Obecnie, należy ono do bardzo rzadkich imion, ponieważ skutecznie jest wypierane przez jego oboczną formę Patryk.

Warto podkreślić to, iż mężczyzna o tym imieniu posiada wesołe usposobienie, które przejawia się w optymistycznym nastawieniu do świata i ludzi. Z pewnością, na jego twarzy zwykle gości uśmiech i często jest duszą towarzystwa. Poza tym, Patrycy posiada ogromne grono znajomych i przyjaciół, których przyciąga do siebie niczym magnez. Nie ulega wątpliwości to, iż wyróżnia się on także kreatywnością, zawsze ma ciekawe pomysły, ale nie wszystkie z nich jest w stanie zrealizować, bowiem jest ich za dużo. Przede wszystkim, wytrwale dąży do realizacji swych celów życiowych oraz zawsze podąża za swymi marzeniami. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Imię Aleksy podobnie zresztą jak Aleksander pochodzi od czasownika alekso, który znaczy bronię się, wspomagam. Największym zainteresowaniem cieszyło się w okresie  średniowiecza, a obecnie należy do bardzo rzadkich imion, bowiem noszą je głównie starsi panowie.

Aleksy to myśliciel, który staranie rozważa każdą decyzję, analizuje wszystkie „za” i „przeciw” danego rozwiązania, dlatego na pewno nie możemy określić go człowiekiem czynu. Ponadto, jego życie wewnętrzne jest bardzo bogate, ale nie lubi on opowiadać o swoich uczuciach, raczej jest osobą skrytą. Poza tym, dzięki dużej inteligencji wspaniale sprawdza się w roli doradcy, bowiem potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji, nawet bardzo beznadziejnej. Oprócz tego, jest osobą dosyć nieufną i tylko nielicznym powierza swe tajemnice oraz dzieli się swymi troskami wyłącznie z najlepszymi przyjaciółmi, których posiada niewielu. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Jadwiga – imię o rodowodzie starogermańskim, pochodzące od imienia Hedwig lub Hadwig, wywodzącego się od elementów „hadu” i „wig”, mających to samo znaczenie – „walka”. Oznacza zatem kobietę o wojowniczej naturze, znajdującą się nieustannie w walce. W Polsce pojawiło się na początku XIII wieku i od razu stało się bardzo popularne. Obecnie także jest często nadawane.

Jadwiga to nieprzeciętna kobieta pełna zalet. Umie walczyć o swoje, jest bardzo inteligentna i rozsądna. Bardzo dba o swoją edukację, dużo czyta, chętnie bierze udział w różnych kursach. Poświęca też dużo czasu na samodoskonalenie i podnoszenie swej kultury bycia. Nierzadko jest bardzo dobrze i wszechstronnie wykształcona. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?