Imię: Laura – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Laura? Kiedy są imieniny Laury i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Laura

Laura jest imieniem o pochodzeniu łacińskim. Wywodzi się od słowa “laurus”, oznaczającego laur, wawrzyn. Wieniec z gałązek drzewa laurowego (wawrzynowego) był symbolem chwały, imię Laura oznacza zatem “uwieńczona, otoczona chwałą”. Niektórzy przyjmują, że imię to jest skróconą formą imienia Laurencja, posiadającego takie same znaczenie.

Dla każdej Laury bardzo ważne jest wszechstronne wykształcenie, nieustannie pogłębiają one swą wiedzę, zaangażowanie w naukę często przysłaniają im sprawy dnia codziennego.Laura jest spontaniczna i żywiołowa. Bardzo ważny jest dla niej jej wygląd, stąd stara się ubierać oryginalnie i często nosi niesztampowe ubrania. Posiada naturalną zdolność do wysławiania się i nawiązywania kontaktów z ludźmi.Ma pobudliwą naturę, co często stawia ją w kłopotliwej sytuacji. Lubi wygodne życie, ale jednocześnie jest oszczędna. Laura to kobieta zmysłowa, uczuciowa i otwarta. Ma wysokie poczucie własnej wartości, przez co czasem bywa despotyczna w stosunku do osób z najbliższego otoczenia. Pragnie być podziwiana i stawiana za wzór do naśladowania.

Ma wrodzoną zdolność do rozwiązywania problemów, cechuje ją zaradność, krytycyzm i pełen rezerwy stosunek do wszystkiego. To kobieta nowoczesna, pasjonująca się malarstwem i muzyką. Nie może długo usiedzieć na miejscu, więc zawód, w którym idealnie się odnajdzie, to podróżniczka lub archeolog.

Imieniny Laury

Imieniny Laury są obchodzone najczęściej 17 czerwca, lecz Laura może także obchodzić imieniny: 22 stycznia, 18 sierpnia oraz 19 października.

Znane imienniczki

  • Laura Allen – amerykańska aktorka
  • Laura Antonelli – włoska aktorka
  • Laura Branigan – amerykańska piosenkarka
  • Laura Bush – była Pierwsza Dama USA, żona George’a Busha
  • Laura Łącz – polska aktorka
  • Laura Pausini – włoska piosenkarka
  • Laura Ingalls Wilder – amerykańska pisarka
  • Laura Vicuña – chilijska błogosławiona
  • Laura Samojłowicz – polska aktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *