Imię: Laurencja – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Laurencja? Kiedy są imieniny Laurencji i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Laurencja

Laurencja – imię pochodzenia łacińskiegowywodzi się od imienia Laurencjusz, znaczącego ‘laur, wawrzyn’ lub oznacza ‘człowieka pochodzącego z podrzymskiego Lauretinium’. W naszym kraju występuje już od XV wieku, jednakże o wiele bardziej popularna jest jego skrócona wersja, czyli Laura, ciesząca się umiarkowanym zainteresowaniem.

Warto podkreślić to, iż kobieta o tym imieniu jest bardzo uczciwa, nigdy nie posługuje się kłamstwem ani nie oszukuje innych, dlatego też często jest wzorem postępowania dla bliskich i znajomych. Poza tym, Laurencję bardzo łatwo zranić, gdyż jest osobą niezwykle wrażliwą, która wszystkie niepowodzenia niesamowicie przeżywa. Ponadto, nie radzi sobie z krytyką innych, nie potrafi bronić swego stanowiska, co tylko ma niekorzystny wpływ na niską samoocenę. Oprócz tego, posiada ciekawe pomysły, bowiem cechuje się kreatywnością, ale nie potrafi wprowadzić ich w życie, gdyż brakuje jej pewności siebie oraz przebojowości.

Nie zapominamy także o tym, iż Laurencja jest bardzo rodzinną kobietą, dlatego całkowicie poświęca się opiece nad dziećmi, zawsze też troszczy się o swojego męża, a jej dom wygląda bajecznie, gdyż wszystkie wnętrza są wspaniale zaprojektowane i panuje w nich przyjazna atmosfera. Kobieta o tym imieniu uwielbia również czytać książki, w szczególności romanse, które wręcz ubóstwia. Nie interesują ją wartości materialne, dlatego nie dąży do bogactwa, które według niej nie jest człowiekowi potrzebne do szczęścia. Kocha otaczający ją świat, zwłaszcza zwierzęta, głównie pieski i kotki, które sama niejednokrotnie hoduje.

Należy zwrócić uwagę również na to, że Laurencja jest osobą lojalną, zawsze wierną swym bliskim, dlatego spokojnie można powierzyć jej nawet najskrytszą tajemnicę, bowiem za żadne skarby nie zdradzi jej nikomu. Kolejną zaletą Laurencji jest spokój ducha i opanowanie, nawet podczas najbardziej traumatycznych przeżyć.

Imieniny Laurencji

Imieniny Laurencji są obchodzone najczęściej 8 października, lecz Laurencja może także obchodzić imieniny 2 kwietnia.

Znane imienniczki

  • św. Laurencja – towarzyszka św. Palacjaty,
  • bł. Laurencja Herasymiw – towarzyszka bł. Mikołaja Czarmeckija,
  • Lauren Capowe – angielska działaczka oświatowa,
  • Amy Lawrence Lowell – amerykańska poetka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *