Imię: Laurentyna – znaczenie imienia, imieniny

Jakie jest znaczenie imienia Laurentyna? Kiedy są imieniny Laurentyny? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Laurentyna

Laurentyna to żeńskie imię pochodzenia łacińskiego. Patronką imienia jest św. siostra Laurentyna, zaś jego męskim odpowiednikiem – Laurentyn (Wawrzyniec).

Laurentyna to osoba opanowana i zrównoważona, ceni sobie spokój, harmonię i życie w zgodzie z naturą. Jej usposobienie i styl życia przypomina zresztą cykl zmieniających się pór roku – przemiany i ciągłe powroty dominują nad jej życiem.

Jej niezwykła bystrość i inteligencja wyrażają się poprzez jej postrzeganie świata. Wszędzie bowiem tam, gdzie inni widzą zamieszanie i niepokój, ona potrafi dostrzec porządek, spokój i harmonię. We wszystkim, co ją spotyka i otacza, dostrzega pozytywne aspekty. Nie zraża się niepowodzeniami.

Kocha wszystko, co trwałe i pewne. Największą wartość ma dla niej spokój domowego ogniska, rodzinne ciepło, miłość bliskiej osoby, liczne potomstwo.

Ekologia i ochrona środowiska to główne aspekty jej zainteresowań. Lubi życie blisko natury, dużo czasu spędza na świeżym powietrzu, zajmując się sadzeniem roślinek, przycinaniem drzew i krzewów. Ogrodnictwo, a czasem i pszczelarstwo to jej główne życiowe pasje. Z powodzeniem jednak może zajmować się leczeniem i uzdrawianiem ludzi.

Niestety, przy wszystkich swoich zaletach, Laurentynę cechuje zbyt słaba odporność i wytrwałość. Za rzadko również bierze los w swoje ręce, pozwalając na naturalny bieg wydarzeń i licząc przy tym na szczęście.

Imieniny Laurentyny

Laurentyna obchodzi imieniny dnia 17 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *