Imię: Łazarz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Łazarz? Kiedy są imieniny Łazarza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Łazarz

Łazarz – imię męskie pochodzenia biblijnego, wywodzące się od hebrajskiego imienia Eleazar, które tłumaczyć można jako „ten, któremu Bóg pomaga”. Imię to znane jest dzięki Nowemu Testamentowi – jeden z przyjaciół Chrystusa, brat Marty i Marii nosił to imię.

Mężczyźni o imieniu Łazarz cechują się niezwykłą osobowością. Bardzo inteligentni i bardzo wrażliwi, zwracają na siebie uwagę w towarzystwie. Należą do niespokojnych charakterów, które zawsze dążą do tego, co trudno osiągalne. Nie lubią przede wszystkim nudy, a z życia starają się uczynić przygodę, szukając wciąż nowych wyzwań, zadań, niecodziennych doświadczeń i wrażeń. Najlepiej sprawdzają się w takiej pracy, która związana jest z ich zainteresowaniami i pasjami, a ponieważ często zmieniają przedmiot swoich zainteresowań, często też zmieniają kierunek studiów i zawód. Lubią szczególnie taki rodzaj pracy, który wymaga podróży. Nie należą do zdecydowanych, stabilnych charakterów, a cechują się zazwyczaj słabą wolą. Z tego powodu Łazarz będzie łatwo ulegał wpływom innych ludzi, często będzie zmieniał zdanie i niejednokrotnie bez powodu będzie mówił „nie”.

Łazarz nie cechuje się zazwyczaj ani pewnością siebie ani obiektywizmem. Bywa często nerwowy i nadpobudliwy, szczególnie wówczas, gdy nie może znaleźć sobie (zawsze jednak chwilowego) miejsca w życiu. W miłości często Łazarz bywa zaborczy. Na przemian będzie gwałtownie i wylewnie okazywał uczucia, by później zamknąć się w sobie. Niestabilny, niespokojny, także w miłości będzie szukał burz i sprzecznych namiętności. Podobnie rzecz się ma z ich towarzyskością. Jednego dnia będą otwarci na kontakty z innymi, życzliwi i wylewni, następnego – zamknięci w sobie i niechętni innym ludziom. Mężczyźni o tym imieniu są bardzo wrażliwi na piękno.

Imieniny Łazarza

Łazarz imieniny obchodzi: 11 lutego, 23 lutego, 14 marca, 27 marca, 4 maja, 10 maja, 17 czerwca, 17 października, 12 grudnia, 17 grudnia i 30 grudnia.

Znani imiennicy

  • Łazarz Andrysowicz – polski drukarz epoki Renesansu, założyciel drukarni – Oficyny Łazarzowej;
  • Lazare Hippolyte Carnot – francuski polityk i pisarz, zajmował się pracami historycznymi;
  • Lazarus Fuchs – niemiecki matematyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *