Imię: Lechosław – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Lechosław? Kiedy są imieniny Lechosława i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Lechosław

Lechosław – imię męskie, które powstało dopiero w XIX wieku w wyniku mody na imiona słowiańskie. Imię to utworzono na wzór dwuczłonowych imion staropolskich. Do imienia Lech dodano charakterystyczną dla wielu imion staropolskich i ogólnie słowiańskich końcówkę -sław. Forma żeńska tego imienia to Lechosława.

Mężczyźni o imieniu Lechosław są poważnymi, spokojnymi osobami. Ich naczelną cechą charakteru jest pracowitość i zaradność. Praca wypełnia znaczną część ich życia i właśnie pracę uważają za istotną wartość w życiu człowieka, która pozwala mu rozwijać swoje możliwości i osiągać coraz więcej. Swoją pracowitością i pilnością zadziwiają otoczenie i często osiągają wiele w życiu zawodowym. Mimo to nie są pracoholikami, którzy nie potrafią żyć bez swojej pracy. Poza życiem zawodowym świetnie radzą sobie i w życiu rodzinnym. Potrafią prowadzić dom, świetnie dogadują się z dziećmi, sprawnie radzą sobie z obowiązkami domowymi. Harmonijnie łączą satysfakcjonujące życie zawodowe ze spokojnym i ciepłym życiem rodzinnym.

Lechosław nie ceni sobie natomiast towarzystwa dla samego towarzystwa. Nie lubi banalnych przyjęć i spotkań towarzyskich, gdzie mówi się o niczym, gdzie nie dzieją się istotne sprawy, gdzie nikt nie ma niczego ciekawego do powiedzenia. Bardzo natomiast ceni ludzi wykształconych – lubi słuchać o ich pracy naukowej, ich pasjach i w ten sposób lubi zdobywać i poszerzać swoją wiedzę i swoje horyzonty. Sam lubi osiągać w swojej pracy jak najwięcej i rozwijać się wszechstronnie. Lechosław jest bardzo troskliwy o swoich najbliższych oraz o zwierzęta.

Imieniny Lechosława

 Lechosław imieniny obchodzi 26 listopada.

Znani imiennicy

  • Lechosław Domański – harcmistrz, bohater powieści A. Kamińskiego Kamienie na szaniec;
  • Lechosław Goździk – działacz polityczny, związany z Październikiem 1956 r.;
  • Lechosław Michalak – polski kolarz szosowy;
  • Lechosław Marszałek – polski animator, twórca Reksia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *