Imię: Lechosława – znaczenie imienia, imieniny

Jakie jest znaczenie imienia Lechosława? Kiedy są imieniny Lechosławy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Lechosława

Lechosława – żeński odpowiednik imienia Lechosław, które zostało utworzone w XIX wieku na wzór imion staropolskich. W XIX wieku panowała moda na imiona staropolskie i – szerzej – imiona słowiańskie i wówczas też wymyślono imię Lechosław, łącząc imię Lech i popularny wśród imion staropolskich człon –sław.

Kobieta o imieniu Lechosława jest przede wszystkim niespokojnym duchem. Nigdy nie zadowala się tym co ma, tym co osiągnęła, tym co otrzymała od ludzi i od życia, ale zawsze dąży do czegoś innego, chce osiągnąć wszystko, czego jeszcze nie osiągnęła, a o czym marzy. Należy do tych natur, które zawsze tęsknią za tym, czego nie mają i czego nie mogą mieć, a nie doceniają tego, co już osiągnęły lub co otrzymały. Nieustannie będzie chciała Lechosława zdobywać nowe rzeczy, w marzeniach będzie tworzyła projekty na przyszłość, a nie będzie umiała cieszyć się codziennością i tym, co ma na wyciągnięcie ręki. Innym charakterystycznym rysem jej osobowości jest chęć wyróżniania się na tle otoczenia. Kobiety o tym imieniu dążą do zdobycia prestiżu społecznego, do wybicia się ponad innych ludzi, do zadziwiania ich i olśniewania. Publiczność, otoczenie, które będzie mówiło o niej i chwaliło ją to dla niej najlepsze środowisko.

Lechosława z pewnością nie jest realistką i racjonalistką. Jej świat wewnętrzny to nieustanne marzenia, trudne do zrealizowania projekty i plany, twory wyobraźni. Z jednej strony jest marzycielską introwertyczką, zamykającą się w świecie swoich myśli i marzeń, a z drugiej strony pragnie uwielbienia ze strony innych ludzi i wyróżniania się spośród nich. Kobiety te lubią doświadczać nowych rzeczy, zdobywać nowe umiejętności. Mimo tych cech dbają o rodzinę i dzieci.

Imieniny Lechosławy

Lechosława imieniny obchodzi swoje 26 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *