Imię: Lena – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Lena? Kiedy są imieniny Leny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Lena

Żeńskie imię Lena pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „pochodnia”. Szczególnie popularne jest w krajach skandynawskich i słowiańskich. Może być traktowane jako zdrobnienie od imion Helena lub Magdalena.

Osoby o tym imieniu są wrażliwe, uczuciowe i nieco leniwe. Lubią wszystko odkładać na później. Mają wrodzone zamiłowanie do piękna, estetyki, elegancji i poezji. Ich zdolność reakcji jest jednak dość powolna.

Introwertyczki, które najlepiej czują się we własnym towarzystwie. Bywają zaborcze, mają tendencję do życia w wyimaginowanym świecie. Lubią fantazjować i nadmiernie ubarwiać rzeczywistość.

Z reguły są nadpobudliwe i bardzo kapryśne. Raczej rzadko przyjaźnią się z kobietami, za swych towarzyszy wybierając głównie mężczyzn. Szybko jednak potrafią owinąć ich sobie wokół palca. Nie umieją godzić się z porażkami i przeciwnościami losu. Bardzo pamiętliwe, wybaczanie przychodzi im z wielkim trudem.

Raczej nie wykazują zainteresowania wiedzą i nauką. Uważają, że już samo ich zaangażowanie w coś, bez względu na rezultaty, powinno zostać w jakikolwiek sposób nagrodzone. Sztuka, moda, elegancja – to dziedziny ich fascynacji. Równie dobrze sprawdzają sie jako malarki lub pisarki.

Nie lubią być od kogoś lub czegoś zależne. Raczej nie należy się po nich spodziewać, że bladym świtem zjawią się na stanowisku pracy. Kochają luksus, dobrobyt i… intrygi.

Imieniny Leny

Imieniny Leny są obchodzone najczęściej: 21 lutego, 22 lipca i 10 listopada. Lena może obchodzić imieniny także: 21 maja, 18 sierpnia, 26 września oraz 28 września.

Znane imienniczki

  • Lena Headey – angielska aktorka
  • Lena Johanna Therese Meyer-Landrut – niemiecka piosenkarka pop i autorka tekstów, laureatka 55. Konkursu Piosenki Eurowizji
  • Lena Gercke – niemiecka modelka
  • Lena Bem (z domu Piękniewska) – polska piosenkarka jazzowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *