Imię: Leonard – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Leonard? Kiedy są imieniny Leonarda i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Leonard

Leonard – imię męskie pochodzenia germańsko-łacińskiego. Zostało utworzone z połączenia łacińskiego słowa -leo, czyli „lew” i germańskiego -hart, czyli „silny”. Leonard oznacza zatem mężczyznę silnego jak lew. W Polsce imię to występuje już w XII wieku jako m.in. Lenart, Lenard, Leonhardus, Lenhard. 

Mężczyzna o imieniu Leonard jest zazwyczaj silnym fizycznie mężczyzną o dobrym zdrowiu. Ma raczej spokojne i zrównoważone usposobienie, nie wybucha gniewem z byle powodu, nie jest nerwowy ani kapryśny. Zazwyczaj bardzo spokojny, nie działa ani pochopnie ani niepotrzebnie. Leonard jest naturą szczerą i sprawiedliwą, możemy oczekiwać po nim, że będzie prawdomówny i obiektywny w ocenie swojego zachowania i zachowań innych ludzi.

Mężczyźni noszący to imię są przede wszystkim bardzo towarzyscy. Uwielbiają dobre, wesołe towarzystwo i spokojne spędzanie czasu w gronie przyjaciół. Często bywa na przyjęciach, ale i sam chętnie je organizuje i wówczas jest dobrym gospodarzem. W gronie znajomych mu osób jest elokwentny i chętnie objawia swoje poczucie humoru. Jest wspaniałym współmałżonkiem i ojcem – zależy mu na ciepłym, zgodnym życiu rodzinnym. Lubi wypoczywać szczególnie na łonie natury. Leonard ma również upodobanie do sztuk pięknych – lubi literaturę i muzykę. Ponadto czuje potrzebę ciągłego doskonalenia się, zdobywania wiedzy, poszerzania swoich umiejętności. Pod spokojnym, zrównoważonym, towarzyskim usposobieniem chowa Leonard umiłowanie dla nauki, wiedzy, samodoskonalenia się i sztuk pięknych.

Imieniny Leonarda

Imieniny Leonarda są obchodzone najczęściej: 6 listopada i 26 listopada. Leonard może obchodzić imieniny także: 4 marca, 30 marca, 15 października oraz 18 listopada.

Znani imiennicy

  • Leonardo da Vinci – włoski renesansowy malarz, architekt, filozof, pisarz, odkrywca, matematyk, wszechstronnie uzdolniony, twórca słynnego obrazu Mona Lisa;
  • Leonard Cohen – kanadyjski piosenkarz, poeta, pisarz;
  • Leonardo DiCaprio – amerykański aktor, grał w m.in. Titanicu, Co gryzie Gilberta Grape’a;
  • Leonard Marconi  – polski rzeźbiarz włoskiego pochodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *