Imię: Lidia – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Lidia? Kiedy są imieniny Lidii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Lidia

Lidia jest imieniem o pochodzeniu greckim, w późniejszym czasie przejęte zostało przez Rzymian. Wywodzi się od nazwy krainy Lydios (Lidios), leżącej na wschód od Grecji i oznacza po prostu mieszkankę tego terenu. W Polsce nadawanie tego imienia nie ma długiej tradycji – sięga ona zaledwie początków XX wieku.

Kobieta nosząca to imię odznacza się wielkimi uzdolnieniami artystycznymi, jest wyczulona na kolory, rytmy i dźwięki. Z tego też powodu często ma dar komponowania muzyki, jednak nie jest dobrą wykonawczynią swoich utworów. Nosi w sobie dużo ciepła i życzliwości, ma też silną wolę i cechuje ją duże samozaparcie.

Lidia jest bardzo pracowita i ciągle coś tworzy. Zdecydowanie, choć bez rozgłosu zmierza do obranego celu i zazwyczaj go osiąga. Można na nią liczyć w trudnej sytuacji, chętnie pomaga innym, ma skłonność do filantropii, ale też tendencje do bycia skąpą. Pragnie podziwu i wygodnego życia. Często nosi się ekstrawagancko, podąża też za nowinkami w modzie. Bardzo towarzyska. Odnajduje się w takich zawodach jak aktorka, konserwator zabytków, sekretarka-asystentka. Decyzji o założeniu rodziny nie podejmuje pochopnie, ale jeśli już ją ma, jest oddaną i wierną mężowi strażniczką domowego ogniska. Zazwyczaj ma niewiele dzieci.

Imieniny Lidii

Imieniny Lidii są obchodzone najczęściej 27 marca i 3 sierpnia.

Znane imienniczki

  • Lidia Chojecka – lekkoatletka
  • Lidia Popiel – modelka, fotograf
  • Lidia Grychtołówna – pianistka
  • Lidia Korsakówna – aktorka
  • Lidia Stanisławska – piosenkarka
  • Lidia Wysocka – aktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *