Imię: Łucja – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Łucja? Kiedy są imieniny Łucji i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Łucja

Imię Łucja oznacza „dziewczynkę narodzoną o wschodzie słońca”. Jest to żeński odpowiednik imienia Łucjusz lub Lucjusz.

Łucja kocha wszelką aktywność i działanie. Czasami bywa przez to aż nadto ruchliwa. Z reguły nie ufa ludziom, jest ironiczna i prześmiewcza. Kpiny to jej istny żywioł.

Ekstrawertyczka, która wiele rzeczy robi tylko na pokaz. Nosi fikuśne stroje o niecodziennym kroju w dość ekstrawaganckich kolorach. Wszystko po to, aby ją zauważono.

Potrafi być zaborcza. Nie daje się łatwo przekonać. Doskonale radzi sobie z problemami i trudnymi sytuacjami. Można powiedzieć, że z największych opresji wychodzi obronną ręką.

Cechują ją niesamowity spryt i siła woli. Nic nie jest w stanie się przed nią ukryć. Jej silne reakcje nieraz wprawiają w osłupienie osoby z jej otoczenia.

Zazwyczaj posiada zdolności językowe. Doskonale radzi sobie w zawodzie tłumacza, jako stewardessa lub tam, gdzie potrzebne są doskonałe umiejętności dyplomatyczne.

Przeważnie gra, skrywając pod maską swoją prawdziwą naturę, której za wszelką cenę nie chce ujawnić. Raczej nie za dobrze czuje się we własnej skórze, lecz swoim żywiołowym i wesołym usposobieniem próbuje wszystko zatuszować.

Nawet najmniejszy szczegół potrafi rozłożyć na czynniki pierwsze. Ma bardzo dobrą pamięć. Lubi się wyróżniać i błyszczeć w towarzystwie.

Imieniny Łucji

Imieniny Łucjii są obchodzone najczęściej: 25 czerwca, 6 lipca i 13 grudnia. Łucja może obchodzić imieniny także: 19 lutego, 25 marca, 9 lipca, 16 września, 26 września oraz 16 listopada.

Znane imienniczki

  • Łucja Prus – polska piosenkarka
  • Łucja Kowolik – polska aktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *